![](https://media.dcnews.ro/image/201604/w670/viagra_48961100.jpeg)
În județul Botoșani, doar în primele cinci luni ale acestui an, bărbații au cumpărat de la farmacii nu mai puțin de 40.000 de pastile, stimulente sexuale în condițiile în care în acest județ numărul persoanelor de sex masculin este de aproximativ 180.000. Potrivit monitorulbt.ro, botoșănenii au cheltuit aproximativ 240.000 de lei pe astfel de pilule, însă farmaciștii spun că în realitate consumul este mult mai mare dacă luăm în considerare și comenzile online.
În statistică se arată că aproximativ unul din opt botoșăneni suferă de disfuncție erectilă și aici ne referim la populația de până în 45 de ani, dar în mai puțin de 1% din aceste cazuri barbații apelează la un medic și preferă să cumpere pastile.
Un milion de români au probleme cu erecția
La nivel național lucrurile nu stau mai bine din acest punct de vedere, mai mult de 25% dintre bărbaţii romani între 35 și 50 de ani au un grad de disfuncţie erectilă. Mai exact aproximativ un milioni de români suferă de aceste probleme. Spre deosebire de ce se credea până acum, aproximativ 80% din problemele cu erecția sunt cauzate de leziuni la nivelul vaselor sanguine și nu de probleme la nivel psihic.
Fiți la curent cu ultimele noutăți. Urmăriți DCNews și pe Google News
- Știrea zilei e despre Carmen Brumă. Nimeni din presă n-a scris despre asta!
- Noi informații despre problemele navei spațiale Starliner. Ce au descoperit inginerii
- Diferența dintre Ambulanță și SMURD. Când și unde intervine fiecare. Raed Arafat, explicații din sistem/ VIDEO
- BANCUL ZILEI: Între vecini, la Vaslui
- Motivul crimei de la Brăila. Ipotezele luate în calcul de anchetatori
- Ciolacu, replică pentru Geoană: E de noaptea minții! / video
- Victorie de etapă pentru investitorul Alin Bucur. Plaja Caelia a primit „undă verde“ de la Tribunalul Constanța
- „Cazul Lasconi” se repetă în familia lui Elon Musk. Miliardarul se laudă că a dezmoștenit-o pe fiica lui trans și a declarat-o moartă. Aceasta a ripostat în presă
- Reacția unui profesor după ce un coleg a venit în fustă: Să încercăm să înțelegem de ce e supărată lumea pentru cum se îmbracă Nae la facultate
- Continuă coaliția PSD - PNL după alegeri? Alina Gorghiu: Sper să nu se supere nimeni că îndrăznesc să am această opinie / video