George Pușcaș a recidivat. Performanță de senzație pentru român
Autor: Darius Muresan
Reading s-a impus pe terenul lui Wigan (1-3) într-o etapă din Championship (liga secundă din Anglia) după un recital al românului George Pușcaș care a marcat de trei ori în doar cinci minute.

Internaționalul român George Pușcaș a înscris în minutul 79 din penalty și a adus-o pe Reading în avantaj două minute mai târziu, informează Digi Sport. Pușcaș a reușit "tripla" în minutul 84 al partidei. Atacantul nu a mai înscris pentru echipa de club de mai bine de o lună, de la un meci cu QPR, încheiat cu scorul de 2-2.

Criticat dur de fanii lui Reading, Pușcaș a bătut-o azi singur în deplasare pe Wigan, marcând de trei ori în doar cinci minute.