FC Braşov a învins în ultimul minut pe Gaz Metan. Sportul a bătut la Chiajna
Autor: DCNews Team
fotbal
fotbal

FC Braşov a obţinut azi victoria, scor 2-1, în minutul 90+3 al partidei cu Gaz Metan Mediaş, în întâlnirea disputată la Târgu Mureş din cauza faptului că braşovenii au avut suspendat terenul

Golurile au fost marcate de Chipciu, în minutul 31, şi Distefano, în ultimul minut al meciului, pentru gazde, iar pentru opaspeţi a înscris Pârvulescu, în minutul 42.

Într-o altă partidă disputată azi, Sportul Studenţesc a învins pe proaspăt promovata Concordia Chiajna, pe terenul acesteia, cu 2-1.

Scorul a fost deschis în secunda 11 a meciului de „studentul” Irimia, gazdele au egalat prin Sorin Pană, în minutul 3, iar elevii lui Gigi Mulţescu au reuşit golul victoriei prin Ghinga, în minutul 83.