Potrivit sursei citate, vizitele pot fi efectuate în zilele de 15, 16, 17, 22, 23, 24, 29, 30 şi 31 iulie, între orele 10,00 - 13,00 şi 14,00 - 17.00, detalii pentru programul lunii august urmând a fi oferite ulterior.
Se pot vizita Salonul Mihai I, Galeria de Artă, Salonul Carol şi Elisabeta, Biroul Majestăţii Sale, Salonul Alb, Sala Regilor, Scările de Marmură şi Sufrageria Mare.
Poate fi vizitată grădina palatului, iar la finalul turului musafirii sunt invitaţi să vadă magazinul de suveniruri. Vizitatorii nu au nevoie de rezervare prealabilă, aceştia putându-se prezenta direct la poarta de intrare.
View this post on Instagram
Tarifele biletelor sunt: pentru copii, studenţi şi pensionari 20 lei; pentru adulţi 40 lei. Un proiect al Asociaţiei Casa Majestăţii Sale, expoziţia are un caracter permanent şi va fi deschisă în lunile aprilie-noiembrie ale fiecărui an.
Fiți la curent cu ultimele noutăți. Urmăriți DCNews și pe Google News
Citește articolele cu aceleași etichete:
- Știrea zilei e despre Carmen Brumă. Nimeni din presă n-a scris despre asta!
- Noi informații despre problemele navei spațiale Starliner. Ce au descoperit inginerii
- Diferența dintre Ambulanță și SMURD. Când și unde intervine fiecare. Raed Arafat, explicații din sistem/ VIDEO
- BANCUL ZILEI: Între vecini, la Vaslui
- Motivul crimei de la Brăila. Ipotezele luate în calcul de anchetatori
- Ciolacu, replică pentru Geoană: E de noaptea minții! / video
- Victorie de etapă pentru investitorul Alin Bucur. Plaja Caelia a primit „undă verde“ de la Tribunalul Constanța
- „Cazul Lasconi” se repetă în familia lui Elon Musk. Miliardarul se laudă că a dezmoștenit-o pe fiica lui trans și a declarat-o moartă. Aceasta a ripostat în presă
- Reacția unui profesor după ce un coleg a venit în fustă: Să încercăm să înțelegem de ce e supărată lumea pentru cum se îmbracă Nae la facultate
- Continuă coaliția PSD - PNL după alegeri? Alina Gorghiu: Sper să nu se supere nimeni că îndrăznesc să am această opinie / video