EUROPA LEAGUE. Liverpool, calificare dramatică în semifinale
Liverpool s-a calificat dramatic în semifinalele Europa League după ce câștigat acasă în fața lui Dordmund cu 4-3.

Liverpool a făcut un meci demențial în fața lui Dortmund, scor 4-3, după un meci de infarct în care nemții au condus cu 2-0 și 3-1.

Echipele Șahtior Donețk, Liverpool, Villarreal și Sevilla s-au calificat în semifinalele Europa League, după meciurile care au avut loc joi seară, în manșa secundă a sferturilor de finală, informează Agerpres.

Șahtior, echipă antrenată de Mircea Lucescu, după 2-1 în deplasare cu Sporting Braga, a surclasat formația lusitană cu 4-0 la Lvov.

În semifinale s-a calificat și Villarreal, după o victorie cu 4-2 la Praga, cu Sparta.

După ce a pierdut meciul tur cu Sevilla (1-2), Athletic Bilbao a trimis în prelungiri partida din Andaluzia, scorul fiind 2-1 după 90 de minute. Sevilla a reușit să câștige la loviturile de departajare cu scorul de 5-4.