Dunărea Călăraşi - Petrolul Ploieşti rezultat în Liga a II-a
Autor: Sebastian Florea

Petrolul Ploieşti a învins-o în deplasare pe Dunărea Călăraşi cu scorul de 3-1, duminică, într-un meci din etapa a 3-a a Ligii a II-a de fotbal.

Petrolul a înscris prin Arnăutu, în minutele 14 şi 30, şi Zaharia (56). Gliga a marcat golul de onoare al gazdelor în penultimul minut al timpului regulamentar.

AFC Dunărea 2005 Călăraşi - FC Petrolul Ploieşti 1-3

Marţi este programată întâlnirea Turris Turnu Măgurele - Rapid Bucureşti.

În clasament, lider este SCM Gloria Buzău, 9 puncte (golaveraj 10-1), urmată de UTA Arad, 9 puncte (golaveraj 9-0). Pe locul 3 este CSM Reşiţa, cu 7 puncte (golaveraj 6-2), câte are şi ocupanta locului 4, CS Mioveni (golaveraj 3-1).

Petrolul are 6 puncte şi se află pe poziţia a 7-a. Dunărea, fără niciun punct, este pe locul 18, antepenultimul.