Dinamo - Chindia Târgoviște 4-1. Câinii roșii, neînvinși de 4 etape
Autor: Neagoe Narcis-Florentin
Formația bucureșteană s-a impus în fața dâmbovițenilor, într-un meci din Liga I.

Dinamo București a învins Chindia Târgoviște cu 4-1, într-un meci din etapa a 19-a a Ligii I, jucat miercuri seara, conform Agerpres.
Dinamo a deschis scorul după ce Andrei Pițian și-a trimis mingea în proprie poartă, dar Chindia a egalat prin Alexandru Benga înaintea pauzei.

Gazdele au preluat conducerea în repriza a doua, datorită golului lui Ricardo Grigore din minutul 69. Mai apoi, Slavko Perovic a tranșat soarta meciului în minutul 82, când a transformat un penalty, după ce Dan Nistor a fost faultat în careu.

Dinamo nu a mai pierdut de patru etape

Mattia Montini a închis tabela în minutele de prelungire, la 3 minute după ce a fost introdus pe teren. Astfel, Dinamo a ajuns să fie neînvinsă de patru etape, în care a reușit două victorii și două rezultate de egalitate.

Chindia Târgoviște nu a mai câștigat de șapte etape și a fost învinsă în cinci dintre acestea. În tur, Chindia a reușit să învingă cu 3-2, în primul meci în care Dusan Uhrin Jr. a preluat Dinamo București.