Dennis Man, gol salvator pentru Parma, în meciul cu Benevento. Reușită superbă
Autor: Dan Carp
Dennis Man a marcat primul său gol în Italia, pentru Parma de când a fost transferat de la FCSB.

Dennis Man a jucat tot meciul pentru Parma și a răsplătit încrederea antrenorului său, atunci când în minutul 88 a marcat golul egalizator pentru Parma, pe terenul celor de la Benevento, meci încheiat cu scorul de 2-2.

Obișnuit mai mult cu banca de rezerve, Dennis Man a fost titular astăzi, iar Valentin Mihăilă a fost rezervă, intrând pe teren în minutul '77. Din câte se pare, antrenorul D'Aversa a vrut să-l folosească pe Mihăilă pe final de meci, pentru viteza sa superioară, forțând atacurile pe flancuri în fața unor fundași deja obosiți.

Numai că golul a venit chiar de la Dennis Man, atunci când nimeni nu se mai aștepta ca jucătorul român să mai fie pe teren. Dennis Man a înscris în urma unui voleu superb și a adus un punct pentru Parma, care în continuare se zbate în zona retrogradării.

Situația în clasament nu este una prea grozavă pentru Parma, echipa lui Man și Mihăilă ocupând penultimul loc în Serie A cu doar 20 de puncte.