![Sursa foto: Facebook Daniel Suciu Sursa foto: Facebook Daniel Suciu](https://media.dcnews.ro/image/201903/w670/daniel-suciu-olguta-vasilescu-claudiu-manda_12051800.jpg)
Ministrul Daniel Suciu a transmis un mesaj cu privire la proiectul "Consolidarea şi modernizarea Corpului A - Colegiul Naţional Liviu Rebreanu", Bistriţa.
"M-am învățat să tac atunci când trebuie să duc un obiectiv până la capăt, deși corul cârcotașilor nu mai înceta cu îndoielile și prostiile. Nu doar să tac, dar să și fac. Așadar, am finalizat cu "Liviu Rebreanu" și am ajuns la ultima etapă, licitația. Nu am de spus nimic în minus, poate în plus o singură constatare: rămâne cum am stabilit, telenovela 'Liviu' s-a încheiat, în mai puțin de 6 luni de când ne-am asumat asta.
Există finanțare de la CNI, licitația se desfășoară pentru partea noastră de finanțare (41 de milioane ) iar colaborarea cu Biserica Evanghelică, Primăria Bistrița și conducerea liceului a fost una discretă și eficientă. I-am lăsat pe alții să tot dezbată și să se îndoiască. Până la urmă, sunt 11,5 milioane de euro pentru istoria orașului, un efort comun al #MDRAP și Primăria Bistrița iar asta rămâne!", a transmis ministrul Daniel Suciu pe pagina sa de Facebook.
Fiți la curent cu ultimele noutăți. Urmăriți DCNews și pe Google News
- Știrea zilei e despre Carmen Brumă. Nimeni din presă n-a scris despre asta!
- Noi informații despre problemele navei spațiale Starliner. Ce au descoperit inginerii
- Diferența dintre Ambulanță și SMURD. Când și unde intervine fiecare. Raed Arafat, explicații din sistem/ VIDEO
- BANCUL ZILEI: Între vecini, la Vaslui
- Motivul crimei de la Brăila. Ipotezele luate în calcul de anchetatori
- Ciolacu, replică pentru Geoană: E de noaptea minții! / video
- Victorie de etapă pentru investitorul Alin Bucur. Plaja Caelia a primit „undă verde“ de la Tribunalul Constanța
- „Cazul Lasconi” se repetă în familia lui Elon Musk. Miliardarul se laudă că a dezmoștenit-o pe fiica lui trans și a declarat-o moartă. Aceasta a ripostat în presă
- Reacția unui profesor după ce un coleg a venit în fustă: Să încercăm să înțelegem de ce e supărată lumea pentru cum se îmbracă Nae la facultate
- Continuă coaliția PSD - PNL după alegeri? Alina Gorghiu: Sper să nu se supere nimeni că îndrăznesc să am această opinie / video