Dan Petrescu și-a înjurat un fotbalist în timpul meciului CS Universitatea Craiova - CFR Cluj
Dan Petrescu și-a înjurat un jucător în timpul meciului CS Universitatea Craiova - CFR Cluj
CS Universitatea Craiova a egalat dramatic pe CFR Cluj, 1-1 (0-1), sâmbătă seara, pe teren propriu, într-un meci din etapa a 24-a a Ligii I de fotbal.

CFR Cluj a condus-o cu 1-0 pe CS Universitatea Craiova încă din minutul 14, când Claudiu Petrila l-a învins pe Mirko Pigliacelli cu o execuție din afara careului, însă Dan Petrescu nu a fost nici pe departe liniștit.

Microfoanele de fond au captat cuvintele rostite de antrenorul CFR-ului, în minutul 28, către unul dintre jucătorii aflați în preajma sa.

Derapajul lui Dan Petrescu

'Vrei să te schimb acum? Joacă', a spus Dan Petrescu, cel care imediat l-a înjurat pe fotbalist, scrie Digi Sport.

Camerele nu au surprins cui i-au fost adresate cuvintele, dar comentatorul Digi Sport Ionuț Angheluță a transmis că înjurătura i-a fost adresată lui Billel Omrani, aflat în preajma antrenorului CFR-ului. Atacantul francez traversa atunci minute mai puțin bune și dispăruse din joc.

Billel Omrani, primul schimbat la CFR Cluj

În minutul 63, Dan Petrescu a făcut primele schimbări la Craiova, iar una dintre înlocuiri l-a vizat pe Billel Omrani, care i-a lăsat locul în teren lui Hadi Sacko.

După ce a fost înlocuit, Billel Omrani a bătut palma cu Dan Petrescu, dar nu a rămas pe banca de rezerve, ci a plecat direct la vestiar.

CS Universitatea Craiova - FC CFR 1907 Cluj 1-1, scor final decis în prelungirile partidei

CS Universitatea Craiova - FC CFR 1907 Cluj 1-1 (0-1), Stadion Ion Oblemenco - Craiova Au marcat: Gustavo Di Mauro Vagenin (90+6), respectiv Claudiu Petrila (14). Cartonaşe roşii: Mario Camora (CFR, 85), Cristian Bălgrădean (90+8). Arbitru: Ovidiu Haţegan (Arad); arbitri asistenţi: Radu Adrian Ghinguleac (Bucureşti), Ferencz Tunyogi (Zalău); arbitru de rezervă: Andrei Florin Chivulete (Bucureşti) Observatori: Liviu Ciubotariu (Galaţi) - CCA, Ioan Mironaş (Piatra Neamţ) - LPF.

Gigi Becali s-a declarat mulțumit de rezultatul partidei dintre FCSB și CFR Cluj, disputat pe Arena Națională, având în vedere că echipa sa a egalat la ultima fază, scor final 3-3. Finanțatorul FCSB a precizat de ce vrea în continuare să ia campionatul.

'Sunt mulțumit și de rezultat. Când marchezi și egalezi în ultimul minut, ești mulțumit. Ești la mâna ta, sunt mulțumit. Și golurile lor... Au dat cu spatele, cu nu știu ce', a declarat Gigi Becali, după meci.

Becali a transmis că Toni Petrea este cel care a făcut schimbările

'Nu vreau să mă întrebați. A făcut antrenorul schimbările și asta e. Dacă merge echipa, avem 10-15 victorii, cum să mă bag? El face schimbările, nu eu. El face schimbările dacă merge echipa. Am discutat de două ori, înainte de meci, mi-a zis echipa, mi-a zis că nu avem fundașii laterali, i-am zis 'joacă cum vrei'. Echipa se știe, n-avem ce. Mi-a zis c-o să joace fără Vinicius, c-a venit mai târziu.

I-am zis 'joacă, mă, ce vrei și lasă-mă'. Dacă antrenorul a văzut că nu face față Keșeru, l-a schimbat. Atât timp cât ești încă în cărți, ești mulțumit', a declarat Gigi Becali. Vezi continuarea aici!

VEZI ȘI: Gigi Becali, gest exemplar în curtea unei mănăstiri. Și-a dat haina de pe el unui om al străzii cu dizabilități / Video