![Sursa foto: Pexels Sursa foto: Pexels](https://media.dcnews.ro/image/202102/w670/cum-dezinfectezi-corect-telecomanda--este-foarte-simplu-si-eficient_04582900.jpg)
Jurnalistul Val Vâlcu a spus că a observat un lucru interesant la petrecerea de la România TV: mai precis, televiziunea a făcut audiență așa cum pe vremuri făcea Dan Diaconescu: într-un spațiu mic comparativ cu halele, de exemplu, de la PRO TV.
România TV a debutat în forță, reușind să conducă în cursa audienței pe mai multe intervale orare în prima parte a serii. Televiziunea de știri a rămas în top trei, în ciuda revenirii celor doi giganți „generaliști”, ProTV și Antena 1, care și-au disputat locurile 1 și 2, încheind cu o medie de 10,26 la 11,1 puncte de rating, în intervalul orar cuprins între ora 22 și ora două a primei zile din an.
Protevelionul a fost prezentat de Pavel Bartoș și Raluca, iar Revelionul cel neBUN, de Nea Marin, Liviu Vârciu și Andrei Ștefănescu.
România TV a dat lovitura cu Revelionul măştilor şi al duetelor, prezentat de Georgiana Lobonţ, Ioan Korpoş şi Marius Niţă. Audiența RTV (4,7 puncte de rating în intervalul 22-02) a fost de două ori mai mare decât audiența Antena Stars, clasată pe locul patru. Vedetelionul Antena Stars, prezentat de Mirela Vaida, a avut, la rândul său, o audiență dublă față de FuegoRevelionul de la TVR 2, care abia a atins 1,2 puncte de rating. Aici vedeți mai multe detalii.
„La PRO TV au pus câteva vedete la niște mese. (...) Am observat însă ceva interesant la România TV. De aici cred a câștigat cum pe vremuri făcea Dan Diaconescu audiență într-o garsonieră. La Revelionul de la România TV era spațiul foarte mic, nu erau halele mari ca la TVR, PRO TV, Antena 1. Spațiul mic crea ideea de intimitate. În vreo zece metri erau toți invitații. Era ceva mai interesant: politicieni care cântă, invitați care aveau măști. Nu erau figuranți ca la alte televiziuni. La România TV a fost petrecere. Petreci ca la tine acasă. Ideea a început de pe vremea când România TV a făcut Revelionul la avocata Paula Iacob acasă”, a spus jurnalistul la emisiunea „Nod în papură”.
„L-ai văzut pe Brenciu tot anul, l-ai văzut pe Busu tot anul, și de Revelion să-i vezi tot pe ei?! N-am nimic cu ei. Dimpotrivă, tot respectul pentru ei, dar zic așa de idee”, a adăugat jurnalistul Val Vâlcu referindu-se la evenimentul privind Anul Nou de la PRO TV.
Bulai și Vâlcu vorbesc despre Teambuilding și Revelionul la TV, la „Nod în papură”. Sezonul 2. Episodul 18:
Fiți la curent cu ultimele noutăți. Urmăriți DCNews și pe Google News
- Știrea zilei e despre Carmen Brumă. Nimeni din presă n-a scris despre asta!
- Noi informații despre problemele navei spațiale Starliner. Ce au descoperit inginerii
- Diferența dintre Ambulanță și SMURD. Când și unde intervine fiecare. Raed Arafat, explicații din sistem/ VIDEO
- BANCUL ZILEI: Între vecini, la Vaslui
- Motivul crimei de la Brăila. Ipotezele luate în calcul de anchetatori
- Ciolacu, replică pentru Geoană: E de noaptea minții! / video
- Victorie de etapă pentru investitorul Alin Bucur. Plaja Caelia a primit „undă verde“ de la Tribunalul Constanța
- „Cazul Lasconi” se repetă în familia lui Elon Musk. Miliardarul se laudă că a dezmoștenit-o pe fiica lui trans și a declarat-o moartă. Aceasta a ripostat în presă
- Reacția unui profesor după ce un coleg a venit în fustă: Să încercăm să înțelegem de ce e supărată lumea pentru cum se îmbracă Nae la facultate
- Continuă coaliția PSD - PNL după alegeri? Alina Gorghiu: Sper să nu se supere nimeni că îndrăznesc să am această opinie / video