![Foto: Unsplash Foto: Unsplash](https://media.dcnews.ro/image/202404/w670/elev-stabilizator-de-bomba_02755700.jpg)
Dispeceratul Integrat ISU SMURD SAJ Iași a fost anunțat de către un învățător, astăzi în jurul orei 10 dimineața, că un elev a adus în unitatea de învățământ un element de muniție (stabilizator de bombă), la Școala Gimnazială din comuna Mogosesti Siret, potrivit BZI.
Echipa pirotehnică din cadrul Detașamentului 2 de Pompieri Iași s-a deplasat la fața locului pentru a ridica obiectul.
Stabilizatorul de bombă a fost găsit de respectivul copil, iar din dorința de a împărtăși și cu alții descoperirea sa, l-a adus la școală și l-a prezentat colegilor.
Echipajul pirotehnic a făcut o sesiune de instruire cu elevii din Școala Mogoșești Siret și Școala din Muncelu de Sus. La activitate au participat atât elevii, cât și personalul didactic și nedidactic din cele două unități de învățământ.
„Astăzi, în jurul orei 10.15, Dispeceratul Integrat ISU SMURD SAJ Iaşi a fost anunţat de către un învăţător, că un elev a adus la şcoală element de muniţie (stabilizator de bombă), la Şcoala Gimnazială din localitatea /comuna Mogosesti Siret”, a anunţat ISU Iaşi.
Fiți la curent cu ultimele noutăți. Urmăriți DCNews și pe Google News
- Știrea zilei e despre Carmen Brumă. Nimeni din presă n-a scris despre asta!
- Noi informații despre problemele navei spațiale Starliner. Ce au descoperit inginerii
- Diferența dintre Ambulanță și SMURD. Când și unde intervine fiecare. Raed Arafat, explicații din sistem/ VIDEO
- BANCUL ZILEI: Între vecini, la Vaslui
- Motivul crimei de la Brăila. Ipotezele luate în calcul de anchetatori
- Ciolacu, replică pentru Geoană: E de noaptea minții! / video
- Victorie de etapă pentru investitorul Alin Bucur. Plaja Caelia a primit „undă verde“ de la Tribunalul Constanța
- „Cazul Lasconi” se repetă în familia lui Elon Musk. Miliardarul se laudă că a dezmoștenit-o pe fiica lui trans și a declarat-o moartă. Aceasta a ripostat în presă
- Reacția unui profesor după ce un coleg a venit în fustă: Să încercăm să înțelegem de ce e supărată lumea pentru cum se îmbracă Nae la facultate
- Continuă coaliția PSD - PNL după alegeri? Alina Gorghiu: Sper să nu se supere nimeni că îndrăznesc să am această opinie / video