![](https://media.dcnews.ro/nxt/dcnews_noimg.png)
CSM Volei Alba Blaj va evolua în Grupa D a Ligii Campionilor la volei feminin, alături de formaţia italiană Imoco Volley Conegliano şi echipa franceză Nantes HB, în urma tragerii la sorţi efectuate vineri la Sofia, potrivit paginii de Facebook a clubului ardelean.
Alături de campioana Italiei şi vicecampioana Europei, Imoco Volley Conegliano, şi de vicecampioana Franţei, Nantes VB, campioana României va avea ca adversară în Grupa D şi o echipă venită din calificări, campioana Ungariei, Vasas Budapesta, sau campioana Albaniei, Partizani Tirana. Vasas s-a impus cu 3-0 în prima manşă, jucată pe teren propriu.
Volei Alba Blaj va debuta în noul sezon de Liga Campionilor în Franţa, la Nantes, pe 19-21 noiembrie, după care va întâlni, la Târgu Mureş, echipa italiană Imoco Volley Conegliano (26-28 noiembrie). Până la finalul anului, campioana României va mai juca în deplasare, la Budapesta sau la Tirana (17-19 decemnbrie), iar primul meci din 2020 se va disputa în Italia, pe terenul vicecampioanei Europei (21-23 ianuarie). Ultimele două partide sunt programate la Sibiu, unde Volei Alba Blaj va primi vizitele vicecampioanei Franţei (4-6 februarie) şi a echipei venite din calificări (18 februarie).
AGERPRES
Fiți la curent cu ultimele noutăți. Urmăriți DCNews și pe Google News
Citește articolele cu aceleași etichete:
- Știrea zilei e despre Carmen Brumă. Nimeni din presă n-a scris despre asta!
- Noi informații despre problemele navei spațiale Starliner. Ce au descoperit inginerii
- Diferența dintre Ambulanță și SMURD. Când și unde intervine fiecare. Raed Arafat, explicații din sistem/ VIDEO
- Motivul crimei de la Brăila. Ipotezele luate în calcul de anchetatori
- BANCUL ZILEI: Între vecini, la Vaslui
- Ciolacu, replică pentru Geoană: E de noaptea minții! / video
- Victorie de etapă pentru investitorul Alin Bucur. Plaja Caelia a primit „undă verde“ de la Tribunalul Constanța
- „Cazul Lasconi” se repetă în familia lui Elon Musk. Miliardarul se laudă că a dezmoștenit-o pe fiica lui trans și a declarat-o moartă. Aceasta a ripostat în presă
- Reacția unui profesor după ce un coleg a venit în fustă: Să încercăm să înțelegem de ce e supărată lumea pentru cum se îmbracă Nae la facultate
- Continuă coaliția PSD - PNL după alegeri? Alina Gorghiu: Sper să nu se supere nimeni că îndrăznesc să am această opinie / video