CSM - Metz, dezastru în Champions League. Campioana României, umilită
Autor: Darius Muresan
CSM Bucuresti
CSM București a pierdut turul sferturilor Champions League împotriva celor de la Metz, la București, cu 26-31.

CSM București a început drumul către a patra calificare la rând în Final Four-ul Ligii Campionilor, dar a fost învinsă fără drept de apel de franțuzoaicele de la Metz, informează Gazeta Sporturilor. „Tigroaicele" au început foarte slab, fiind conduse cu 6-0. Acesta au încercat să egaleze, dar nu au reușit, iar la pauză scorul a fost 11-14.

În repriza a doua, tot Metz a dominat jocul, iar CSM București nu a avut nicio șansă de a egala. Echipa din Franța a condus tot timpul și are prima șansă pentru calificare.