CSM București - Thuringer. Dezastru pentru campioana României
Autor: Darius Muresan
CSM Bucuresti
CSM București a remizat azi cu Thringer și cel mai probabil va termina grupa principală din Champions League abia pe locul 4.

CSM București și Thuringer au remizat, scor 23-23, în ultimul meci din grupa 2 principală a Ligii Campionilor. Campioana României mai poate termina grupa doar pe locul 3 sau 4 și va juca cel mai probabil în „sferturi" cu Metz, informează GSP.

Deși au intrat la pauză în avantaj, fetele noastre au ratat nepermis de mult iar meciul s-a terminat la egalitate.

CSM București va termina cel mai probabil pe locul 4 în grupă, dacă Ferencvaros nu bate mâine cu Krim Ljubiana. Bucureștencele vor juca astfel în sferturile de finală cu franțuzoaicele de la Metz. Dacă Ferencvaros nu câștigă, CSM termină grupa pe locul 3 și înfruntă rusoaicele de la Rostov, mai scrie sursa citată.