Ciprian Tătărușanu, umilit în Italia. Roma-Fiorentina 4-0
Autor: Bogdan Bolojan
Ciprian Tătărușanu a avut o noapte pe care va dori să o uite cât mai rapid. Portarul român a primit patru goluri în meciul disputat de Fiorentina în deplasarea de la Roma.

După o serie bună de meciuri, Fiorentina a fost umilită în deplasarea susținută în compania echipei AS Roma.

Portarul român nu a fost prea bine apărat nici de fundași, echipa din Firenze părăsind terenul după o înfrângere rușinoasă: Roma-Fiorentina: 4-0.

Ciprian Tătărușanu continuă să fie însă titular incotestabil în poarta Fiorentinei.

Golurile Romei au fost înscrise de Dzeko în minutele 39 și 83, Fazio în minutul 58 și Nainngolan în minutul 75.