Chivu a marcat superb pentru Inter, dar a ieșit accidentat. Video
Gol Chivu
Gol Chivu

Fostul căpitan al naționalei, Cristian Chivu, a avut parte de un meci bizar, duminică seara. Jucătorul lui Inter a început tare meciul cu Torino, reușind să marcheze în minutul 5, dar a părăsit terenul, accidentat, 23 de minute mai târziu.

În minutul 5, fundaşul român a deschis scorul printr-o execuție superbă. Chivu a trimis mingea în poartă dintr-o lovitură liberă de la 20 de metri. A fost primul gol al românului în Seria A, după o pauză de 2 ani.

Din păcate, ce a început bine s-a terminat prost pentru român. În minutul 28, Chivu a fost schimbat cu Alvaro Pereira, fostul jucător al CFR-ului, din cauza unei accidentări. Confruntarea dintre Inter și Torino s-a terminat cu scorul de 2-2.

Vezi aici golul marcat de Cristian Chivu.