CFR Cluj, victorii pe linie și în amicale. Campioana României, în formă maximă
Autor: Darius Muresan
CFR Cluj
CFR Cluj
Echipa de fotbal CFR Cluj a câştigat vineri ultimul amical al iernii, impunându-se cu scorul de 4-2 (3-0) în faţa echipei slovace AS Trencin, în Turcia, informează site-ul campioanei României.

CFR a marcat prin George Ţucudean (minutul 9), Billel Omrani (31, penalty), Ciprian Deac (45) şi Juan Culio (53, penalty). Site-ul lui CFR menţionează că ultima lovitură de la 11 metri a fost obţinută de Omrani după o fază de excepţie a lui Petrila. Golurile lui Trencin au fost semnate de Roguljic (50) şi Umeh (70).

Tehnicianul Antonio Conceicao a început meciul cu următorii jucători: Arlauskis, Manea, Lang, Vinicius, Camora, Djokovic, Bordeianu, Deac, Păun, Ţucudean, Omrani. În repriza a doua au mai jucat: Mureşan, Peteleu, Culio, Al Ioniţă, Costache, Petrila, Hoban, Maleş, Ganea, Potra, Ionuţ Rus.

Liderul din din Liga I a obţinut trei victorii şi o remiză în cele patru partide amicale din această iarnă.