CFR CLUJ - FC ALASKERT, Scor final: Ploaie de goluri!
Autor: Mircea F. Cristian
CFR CLUJ - FC ALASKERT, Scor final .  Meciul dintre CFR Cluj și FC Alaskert, campioana Armeniei, a avut loc joi, de la ora 20:00, pe stadionul ''Dr. Constantin Rădulescu'' din Cluj-Napoca.

CFR CLUJ - FC ALASKERT, Scor FINAL

CFR Cluj - FC Alaskert 5-0. CFR Cluj merge mai departe cu scorul general de 7-0.

În faţa unui adversar extrem de modest, golurile au fost înscrise de Juan Culio, în minutul 19, din penalty, Billel Omrani, în min. 45+1 şi 62, Ovidiu Hoban (58) şi Sebastian Mailat (90+1). CFR a obţinut astfel cea mai clară victorie din istoria participărilor sale în cupele europene. În condiţiile în care CFR s-a impus în tur cu 2-0, antrenorul Antonio Conceicao a menajat mai mulţi jucători în această partidă.

min. 90: GOOOOOOOOL! Sebastian Mailat. CFR Cluj - FC Alaskert 5-0

min. 69 - O nouă schimbare şi la clujeni. Mailat a intrat în locul Omrani.

min. 62: GOOOOOOOOL! Billel Omrani a reuşit dubla, cu o lovitură de cap, după o centrare perfectă a lui Ţucudean. CFR Cluj - FC Alaskert 4-0

min. 58: GOOOOOOOOL! Ovidiu Hoban. CFR Cluj - FC Alaskert 3-0

min. 46: A început repriza a doua

Pauză

CFR Cluj o conduce cu 2-0 pe FC Alaşkert, campioana Armeniei, la pauza meciului care are loc joi, pe stadionul Dr. Constantin Rădulescu din Cluj-Napoca, în manşa a doua a turului al treilea preliminar al Europa League la fotbal. Juan Culio a transformat în minutul 19 un penalty obţinut de Billel Omrani. Acelaşi Omrani a dublat avantajul gazdelor în minutul 45+1, cu un şut de la marginea careului, la care mingea a lovit întâi transversala.

min. 45: GOOOOOOOOOOL! Billel Omrani. CFR Cluj - FC Alaskert 2-0

min. 30: CFR se putea desprinde, dar a irosit o şansă uriaşă. Djokovic a primit o pasă de la Păun, în poziţie excelentă, dar şutul său a fost respins de pe linia porţii de Stojkovic.

min. 19: GOOOOOOOOOOL! Juan Emmanuel Culio din penalty  CFR Cluj - FC Alaskert 1-0

min. 1: A început meciul

CFR CLUJ - FC ALASKERT, LIVE score Meciul contează pentru manşa a doua a turului al treilea preliminar al Europa League la fotbal.

CFR CLUJ - FC ALASKERT, LIVE score Echipele de start:

CFR Cluj: 12. Cosmin Vâtcă - 77. Ionuţ Peteleu, 55. Paulo Vinicius, 30. Andrei Mureşan, 45. Mario Camora (căpitan) - 8. Damjan Djokovic, 28. Ovidiu Hoban, 19. Juan Culio - 7. Adrian Constantin Păun, 20. George Ţucudean, 9. Billel Omrani.
Antrenor: Antonio Conceicao.
Rezerve: 94. Dorin Farcaş - 6. Cristian Manea, 22. Adam Lang, 27. Sebastian Mailat, 31. Alexandru Ioniţă II, 37. Mihai Bordeianu, 88. Robert Tambe.

FC Alaskert: 55. Ognjen Cancarevic - 4. Mladen Zeljkovic, 5. Danijel Stojkovic, 22. Oliver Praznovsky, 8. Gagik Daghbaşian - 21. Artak Grigorian, 20. Artur Edigarian (căpitan) - 15. Uros Nenadovic, 13. Danilo Sekulic, 17. Artak Edigarian - 11. Edgar Manucearian.
Antrenor: Varujan Sukiasian.
Rezerve: 1. Henri Avaghian - 2. Gustavo Marmentini, 6. Goran Antonic. 9. Artak Daşian, 14. Artem Simonian, 18. Jefferson, 19. Cesar Romero Jr.

Arbitru: Vilhjalmur Thorarinsson; arbitri asistenţi: Gylfi Mar Sigurdsson, Birkir Sigurdarson; arbitru de rezervă: Ivar Orri Kristjansson (toţi din Islanda).

CFR CLUJ - FC ALASKERT, LIVE score În prima manşă, CFR Cluj s-a impus cu scorul de 2-0, la Erevan.

Vezi și: CFR Cluj, meciuri. Restricţii de circulaţie. Zone afectate