![Foto: Youtube Mihai Morar Foto: Youtube Mihai Morar](https://media.dcnews.ro/image/202201/w670/carmen-tanase--despre-lectia-data-de-o-boschetara--mihai-morar--in-lacrimi-am-murit-daca-gasesc-combinatia-miraculoasa--ti-o-dau-tie_76107000.jpg)
Actrița Carmen Tănase a fost invitată în podcastul lui Mihai Morar, intitulat "Fain și simplu", acolo unde a vorbit despre lecția pe care i-a dat-o o "boschetară". Cuvintele ei și întreaga poveste a femeii l-au făcut pe Mihai Morar să lăcrimeze și să rămână fără cuvinte.
"Trebuie să o evoc, pentru că a fost foarte importantă în viața mea. O boschetară! Care a fost ani și ani de zile unde era Romarta copiilor și acum e o bancă sau ceva, lângă noi lângă teatru ani de zile, mai mult de 15 ani.
Avea un cățel tot timpul cu ea și ea stătea în stradă. Și ce făcea ea toată ziua? Avea caiete, i-am luat și eu caiete, avea caiete studențești și avea niște rubrici pe care și le făcuse cu pixul. Erau pline cu cifre...
Și eu îi dădeam bani și mâncare, inclusiv pentru cățel și ea avea foarte multă grijă de cățel. Ea avea ce avea de îmbrăcat, dar cățelul era foarte înfofolit tot timpul, că acolo stăteau. Și eu am întrebat-o la un moment dat: spune-mi și mie ce ai în caietele astea, că înnebunesc. Că de ani de zile umpli caiete cu cifre. Ce sunt cifrele astea?
"Am murit!" Ce i-a zis "boschetara"
Și ce credeți că mi-a spus? Fac variante ca să câștig la LOTO!
Și am zis: Dar tu ce ai fost în viața ta?
E a zis: Inginer...
Poveste mare de viață... ceva... am stat vreo trei ore cu ea în ger și am vorbit. Mare poveste de viață.
După ce am ascultat-o a zis: Pe mine nu m-a ascultat nimeni niciodată!
Vorbea destul de greu, ani și ani de zile în frig, îți dai seama cum era... și puțin dusă din cauza vieții pe care a dus-o.
Și mi-a zis: Dacă eu găsesc combinația miraculoasă, ți-o dau ție!", a spus Carmen Tănase, în podcastul lui Mihai Morar de pe Youtube.
După o perioadă de tăcere, atât a actriței, cât și a lui Mihai Morar, Carmen Tănase a încheiat spunând: "Am murit!"
Carmen Tănase: Am GREȘIT! A fost greșeala mea, nu a altuia. Părinții nu înțeleg din cauza EGOISMULUI de care ei nu-și dau seama!
Carmen Tănase este mamă de băiat, dar în filmul "În așteptare", regizat de Sabina Lisievici, interpretează rolul unei mame de fată.
Întrebată cum a fost să joace acest rol și ce sfat i-ar da fiicei sale în realitate, raportat la filmul ce urmează să fie lansat și la una dintre replicile puternice pe care le are: "timpul nu iartă", Carmen Tănase a spus că: "reacția mea ar fi cu totul diferită de cea a personajului din film".
"A existat această mentalitate, nu știu dacă numai la noi, ca popor, sau există peste tot, nu știu, și există și în continuare. Să îi dorești copilului binele tău, să știi tu ce e mai bine pentru copilul tău și asta a fost o greșeală, pentru că foarte multe femei au fost nefericite în viața lor din această pricină, că trebuiau să facă într-un anume fel, ca să nu dezamăgească și se dădeau cumva pe ele la o parte, ca să fie pe placul părinților, neamurilor, rudelor, prietenilor. Cumva "ce spune lumea, gura lumii".
Fiți la curent cu ultimele noutăți. Urmăriți DCNews și pe Google News
- Știrea zilei e despre Carmen Brumă. Nimeni din presă n-a scris despre asta!
- Noi informații despre problemele navei spațiale Starliner. Ce au descoperit inginerii
- Diferența dintre Ambulanță și SMURD. Când și unde intervine fiecare. Raed Arafat, explicații din sistem/ VIDEO
- BANCUL ZILEI: Între vecini, la Vaslui
- Motivul crimei de la Brăila. Ipotezele luate în calcul de anchetatori
- Ciolacu, replică pentru Geoană: E de noaptea minții! / video
- Victorie de etapă pentru investitorul Alin Bucur. Plaja Caelia a primit „undă verde“ de la Tribunalul Constanța
- „Cazul Lasconi” se repetă în familia lui Elon Musk. Miliardarul se laudă că a dezmoștenit-o pe fiica lui trans și a declarat-o moartă. Aceasta a ripostat în presă
- Reacția unui profesor după ce un coleg a venit în fustă: Să încercăm să înțelegem de ce e supărată lumea pentru cum se îmbracă Nae la facultate
- Continuă coaliția PSD - PNL după alegeri? Alina Gorghiu: Sper să nu se supere nimeni că îndrăznesc să am această opinie / video