Campioana CFR Cluj este la pământ. A pierdut cu Pandurii Târgu Jiu
Autor: DCNews Team

Formaţia CFR Cluj a fost învinsă, azi, de echipa Pandurii Târgu Jiu, scor 2-1 (1-0), într-o partidă disputată disputată pe stadionul "Municipal" din Drobeta Turnu Severin, în etapa a 23-a a Ligii I.

Pandurii a deschis scorul, în minutul 45+1, prin Lemnaru, care a trimis mingea în poartă încercând să îi paseze unui coechipier, fază la care balonul a fost deviat uşor de Nuno Diogo, de la oaspeţi. Vranjes a mărit diferenţa de pe tabela de marcaj, în minutul 61, cu o lovitură cu capul de la 7 metri.

Bastos a înscris golul de 2-1, în minutul 70, cu un şut din 16 metri, profitând după ce mingea a fost respinsă în urma unei centrări a lui Nicoară. În urma acestui rezultat, CFR Cluj ocupă locul 8, cu 32 de puncte, în timp ce Pandurii Târgu Jiu a părăsit zona retrogradabilă fiind pe locul 14, cu 23 de puncte. Universitatea Craiova a căzut pe loc de retroradabil.