![GOLDEN BUZZ GOLDEN BUZZ](https://media.dcnews.ro/image/202402/w670/golden-buzz-andra-romanii-au-talent_93600400_33655300.jpg)
Andra s-a emoționat până la lacrimi văzând-o pe Ana Nuță. Concurenta a venit din Craiova să încânte publicul cu talentul său nativ. A fost, cu adevărat, o româncă talentată.
„Am simțit această chemare de la Dumnezeu că s-a pogorât în sufletul meu, atunci când eram la Biserică. Pentru că mama mea este o persoană foarte credincioasă, m-a dus de mică la Biserică și într-o după-amiază am început să cânt singură slujbele alături de oameni și atâta putere de la Dumnezeu am simțit, încât toată biserica s-a întors la mine și a fost uimită că acel copil micuț avea atâta forță să cânte.
A fost un dar primit de la Dumnezeu în inimă, iar apoi am continuat să cânt la Biserică, doar că nu am făcut performanță din muzică, să învăț, să cânt note, tehnică, cântam doar la Biserică și atât.
Tatăl meu a murit când eram mică, probabil că de asta mama a fost atât de credincioasă și m-a luat și pe mine, iar acolo ne-am găsit liniștea sufletească, și-a pus tot sufletul să-mi împlinesc visul meu.”, a povestit Ana Nuță la Românii au talent.
Ana Nuță a învățat din tainele muzicii bizantine la mănăstirile din România și din Grecia. Astăzi este o voce premiată și cunoscută în țara noastră. Este studentă la conservatorul din Craiova, dar vacanțele și le petrece la mănăstiri. A înființat și coordonează două grupuri psaltice, unul pentru fete și unul pentru copii.
Andra a plâns
Andra nu doar că nu și-a putut opri lacrimile, dar și-a dorit să imortalizeze acest moment unic, acordându-i concurentei Golden Buzz-ul, lucru care o trimite direct în semifinala competiției.
„Ce mi-ai făcut tu mie, Ana? M-ai făcut foarte fericită, pentru că mi-ai demonstrat încă o dată că întâlnesc oameni talentați și înzestrați cu har de la Dumnezeu. Nu mă pot abține din plâns, asta mi-a dat interpretarea ta. Este un dar de la Dumnezeu ce ai primit și ai grijă de el. Următorul meu pas este să mă ridic, să mă înclin și să apăs acest buton.
M-a emoționat cel mai mult în 14 sezoane, am trăit tot felul de stări, dar mi-a adus o emoție pe care nici nu știam că o am, tremura sufletul în mine, nu mă puteam opri din plâns, cea mai puternică emoție pe care eu am simțit-o”, a spus Andra, extrem de emoționantă de momentul realizat de Ana pe scena „Românii au talent.”
Vedeți continuarea pe Spectacola.ro.
Fiți la curent cu ultimele noutăți. Urmăriți DCNews și pe Google News
- Știrea zilei e despre Carmen Brumă. Nimeni din presă n-a scris despre asta!
- Noi informații despre problemele navei spațiale Starliner. Ce au descoperit inginerii
- Diferența dintre Ambulanță și SMURD. Când și unde intervine fiecare. Raed Arafat, explicații din sistem/ VIDEO
- BANCUL ZILEI: Între vecini, la Vaslui
- Motivul crimei de la Brăila. Ipotezele luate în calcul de anchetatori
- Ciolacu, replică pentru Geoană: E de noaptea minții! / video
- Victorie de etapă pentru investitorul Alin Bucur. Plaja Caelia a primit „undă verde“ de la Tribunalul Constanța
- „Cazul Lasconi” se repetă în familia lui Elon Musk. Miliardarul se laudă că a dezmoștenit-o pe fiica lui trans și a declarat-o moartă. Aceasta a ripostat în presă
- Reacția unui profesor după ce un coleg a venit în fustă: Să încercăm să înțelegem de ce e supărată lumea pentru cum se îmbracă Nae la facultate
- Continuă coaliția PSD - PNL după alegeri? Alina Gorghiu: Sper să nu se supere nimeni că îndrăznesc să am această opinie / video