![Alina Sorescu, primul mesaj despre divorțul de Alexandru Ciucu: Voi face tot posibilul să îmi protejez fetițele / Foto: Facebook Alina Sorescu Alina Sorescu, primul mesaj despre divorțul de Alexandru Ciucu: Voi face tot posibilul să îmi protejez fetițele / Foto: Facebook Alina Sorescu](https://media.dcnews.ro/image/202205/w670/alina-sorescu-divort_23979200.jpg)
Cântăreața Alina Sorescu și designerul Alexandru Ciucu au ajuns la divorț, după 11 ani de căsnicie. Alina Sorescu a reacționat pentru prima dată printr-un mesaj publicat pe Facebook și a confirmat faptul că a decis să se despartă de soțul ei.
„Dragii mei, nu voiam să comentez pentru că, așa cum știți cu toții, am fost încă de copil un om discret, cu un parcurs serios și m-am ținut departe de scandaluri. Având în vedere că au apărut informații eronate în presă, este nevoie să fac o precizare. La începutul anului am introdus acțiunea de divorț, iar în cadrul acestui proces soțul meu a intentat acum o ordonanță președințială, în care cere domiciliul fetițelor noastre la el, până la soluționarea în instanță a procesului”, a scris Alina Sorescu pe rețelele de socializare.
Alina Sorescu: Voi face tot posibilul să îmi protejez fetițele
„Voi face tot posibilul să îmi protejez fetițele, să muncesc pentru a le crește și să le educ armonios, ca și până acum. Le mulțumesc părinților mei, care sunt alături de mine și tuturor celor care în aceste zile mi-au trimis mesaje de încurajare”, a mai spus Alina.
Alina și Alexandru au două fiice împreună - Carolina, în vârstă de 8 ani, și Raisa, în vârstă de 6 ani.
Alina a şters fotografiile cu tatăl fetiţelor
Alina Sorescu a șters toate fotografiile cu Alexandru Ciucu. Îndrăgita cântăreață și-a luat toți fanii prin surprindere cu acest gest, chiar de la începutul anului. Ceea ce i-a făcut pe internauți să-și ridice semne de întrebare e și faptul că nu este pentru prima dată când artista acționează în acest mod. A făcut la fel și în vara anului 2021, după primele zvonuri despre divorţ. Speculațiile au început să apară atunci când Alexandru Ciucu ar fi fost văzut singur într-un club de la mare, în vara anului 2020. Din acel moment, el și Alina Sorescu au făcut numeroase eforturi pentru a dezminți zvonurile și pentru a demonstra că nu au divorțat, inclusiv poze de familie prin care au dorit să arate că sunt familia perfectă şi că nu există probleme. Vezi mai mult AICI.
Fiți la curent cu ultimele noutăți. Urmăriți DCNews și pe Google News
Citește articolele cu aceleași etichete:
- Știrea zilei e despre Carmen Brumă. Nimeni din presă n-a scris despre asta!
- Noi informații despre problemele navei spațiale Starliner. Ce au descoperit inginerii
- Diferența dintre Ambulanță și SMURD. Când și unde intervine fiecare. Raed Arafat, explicații din sistem/ VIDEO
- Motivul crimei de la Brăila. Ipotezele luate în calcul de anchetatori
- BANCUL ZILEI: Între vecini, la Vaslui
- Ciolacu, replică pentru Geoană: E de noaptea minții! / video
- Victorie de etapă pentru investitorul Alin Bucur. Plaja Caelia a primit „undă verde“ de la Tribunalul Constanța
- „Cazul Lasconi” se repetă în familia lui Elon Musk. Miliardarul se laudă că a dezmoștenit-o pe fiica lui trans și a declarat-o moartă. Aceasta a ripostat în presă
- Reacția unui profesor după ce un coleg a venit în fustă: Să încercăm să înțelegem de ce e supărată lumea pentru cum se îmbracă Nae la facultate
- Continuă coaliția PSD - PNL după alegeri? Alina Gorghiu: Sper să nu se supere nimeni că îndrăznesc să am această opinie / video