![foto pexels foto pexels](https://media.dcnews.ro/image/202401/w670/femeie_86927400.jpg)
Săgetător / Ascendent în Săgetător
'Muncă, muncă, muncă vă ziceam săptămâna trecută și acum stres, stres, stres! Guvernatorul vostru Jupiter trece în Casa a 6-a. E ca bobul de orez care se expandează. Casa a 6-a este cu stilul de muncă, unde lucrați, relațiile cu colegii, sănătatea de zi cu zi, stresul! Și mai este cu ceea ce ține de curățenie, treburi gospodărești. Atunci când Soarele se întâlnește cu Jupiter în Casa a 6-a toate aceste concepte, domenii, vor fi expandate. Nu aveți timp nici să respirați. Vă fac o recomandare: Aveți grijă de sănătate! În continuare vă atrag atenția că până pe 26 mai când Jupiter se va duce în Casa a 7-a este foarte important să aveți grijă de sănătatea voastră și a celorlalți.', a zis Daniela Simulescu.
'Optimismul tare bun e, mai ales că voi sunteți vânați de Jupiter. Și dacă se întâlnește cu Soarele în Casa a 6-a, parcă se expandează și optimismul. Bănuiala mea este că s-ar putea să vă păcăliți. De exemplu, dacă vă doare capul veți spune M-am stresat, nu are nimic. Și a doua zi vă doare iar și nu luați în seamă. Eu zic să vă mai gândiți. Să nu exagerați cu sportul. Aveți grijă cu problemele alimentare! Cei care au animăluțe s-ar putea să aibă și ei stres cu ele. Prin urmare, cât mai mult somn săptămâna aceasta!', a mai spus Daniela Simulescu.
Video
Fiți la curent cu ultimele noutăți. Urmăriți DCNews și pe Google News
- Știrea zilei e despre Carmen Brumă. Nimeni din presă n-a scris despre asta!
- Noi informații despre problemele navei spațiale Starliner. Ce au descoperit inginerii
- Diferența dintre Ambulanță și SMURD. Când și unde intervine fiecare. Raed Arafat, explicații din sistem/ VIDEO
- Motivul crimei de la Brăila. Ipotezele luate în calcul de anchetatori
- BANCUL ZILEI: Între vecini, la Vaslui
- Ciolacu, replică pentru Geoană: E de noaptea minții! / video
- Victorie de etapă pentru investitorul Alin Bucur. Plaja Caelia a primit „undă verde“ de la Tribunalul Constanța
- „Cazul Lasconi” se repetă în familia lui Elon Musk. Miliardarul se laudă că a dezmoștenit-o pe fiica lui trans și a declarat-o moartă. Aceasta a ripostat în presă
- Reacția unui profesor după ce un coleg a venit în fustă: Să încercăm să înțelegem de ce e supărată lumea pentru cum se îmbracă Nae la facultate
- Continuă coaliția PSD - PNL după alegeri? Alina Gorghiu: Sper să nu se supere nimeni că îndrăznesc să am această opinie / video