![Foto Facebook, arhivă Foto Facebook, arhivă](https://media.dcnews.ro/image/202105/w670/vulpita-viorel_70655200_41039400.jpg)
Veronica și Viorel Stegaru au devenit pentru a doua oară părinți. Vulpița a născut un băiețel perfect sănătos.
Vestea a fost dată astăzi (n.red. miercuri, 26 mai), de către Doina Stina, pe contul ei de Instagram.
Doina Stina a postat la story o imagine din timpul unei conversații cu Vulpița, pe care a scris „A născut un băiețel sănătos! Și mama, și fiul sunt bine!”.
După multe contraziceri pe tema numelui pe care băiețelul îl va purta, Vulpița și Viorel au cerut ajutorul fanilor. Deși inițial au decis ca micuțul să se numească Radu Constantin, pe ultima sută de metri, la cererea nașilor, au ales numele Daniel.
Captură Instagram @doina_stina.
Viorel anunțase la Acces Direct că soția lui e însărcinată
Viorel Stegaru, aflat la Blăgești alături de soția sa, Veronica, a anunțat în direct la „Acces Direct”, în luna octombrie a anului trecut, că familia lor se mărește.
Viorel a intrat în direct prin legătură telefonică la „Acces Direct” și i-a spus Mirelei Vaida că Vulpița e însărcinată.
„Noi muncim. De o lună de zile, viața e bună, dar acum mergem să facem un control să vedem cum e Veronica cu sarcina. Este însărcinată într-o lună și șapte săptămâni. Ea și-a dorit, este veselă, dar e și bine și rău.
Undeva pe la sfârșitul lui aprilie ar trebui să nască. Noi n-am crezut și am făcut 10 teste, dar a ieșit ce a trebuit. Dacă e băiețel o să-l cheme Radu, dacă e fetiță o să aibă două nume: Doinița și numele dumneavoastră. Și nașii tot acolo la emisiune sunt”, i-a spus Viorel Stegaru Mirelei Vaida, în luna octombrie.
Serialul "Vulpiţa" s-a terminat oficial în septembrie
Anterior, Mirela Vaida, prezentatoarea emisiunii "Acces Direct", a anunţat că serialul "Vulpiţa" s-a terminat şi că cei doi protagonişti, Viorel şi Veronica Stegaru, au decis să se întoarcă la Blăgeşti.
„Serialul s-a încheiat. Mă bucur dintr-un mare punct de vedere. A venit doamna Ilinca și i-a luat cu trenul și le-a zis ”Veronico, vii și tu, domnul Dumitru te iartă, copilul are nevoie de voi, de două zile plânge de dorul mamei și al tatălui.
Chiar au plecat, s-au dus de bună voie. Mă bucur că s-au dus acolo de unde au plecat, unde au casă, au niște bani puși deoparte.
Au avut parte de o experiență, le doresc din tot sufletul să fie sănătoși, să-și crească copilul în armonie și liniște. Important e să învețe ceva din aventura asta, să fie sănătoși!”, a spus Mirela Vaida în luna septembrie, conform a1.ro.
Fiți la curent cu ultimele noutăți. Urmăriți DCNews și pe Google News
- Știrea zilei e despre Carmen Brumă. Nimeni din presă n-a scris despre asta!
- Noi informații despre problemele navei spațiale Starliner. Ce au descoperit inginerii
- Diferența dintre Ambulanță și SMURD. Când și unde intervine fiecare. Raed Arafat, explicații din sistem/ VIDEO
- BANCUL ZILEI: Între vecini, la Vaslui
- Motivul crimei de la Brăila. Ipotezele luate în calcul de anchetatori
- Ciolacu, replică pentru Geoană: E de noaptea minții! / video
- Victorie de etapă pentru investitorul Alin Bucur. Plaja Caelia a primit „undă verde“ de la Tribunalul Constanța
- „Cazul Lasconi” se repetă în familia lui Elon Musk. Miliardarul se laudă că a dezmoștenit-o pe fiica lui trans și a declarat-o moartă. Aceasta a ripostat în presă
- Reacția unui profesor după ce un coleg a venit în fustă: Să încercăm să înțelegem de ce e supărată lumea pentru cum se îmbracă Nae la facultate
- Continuă coaliția PSD - PNL după alegeri? Alina Gorghiu: Sper să nu se supere nimeni că îndrăznesc să am această opinie / video