![](https://media.dcnews.ro/image/202001/w670/spital_59365300.jpg)
Soţia lui susţine că au fost lăsaţi să aştepte zeci de minute în camera de triaj, până când medicii au preluat cazul. Reprezentanţii spitalului susţin că bărbatul s-a prezentat cu gâtul şi limba inflamate şi acuza dureri, fiind preluat imediat de medici, potrivit Antena 3.
Acesta nu ar fi avut niciodată probleme de sănătate, după cum spune familia. Bărbatul a crezut că durerea este trecătoare, dar când a văzut că persistă şi devine din ce în ce mai puternică, a mers la spital. Soţia spune că ar fi stat împreună cu acesta o oră la triaj, după care soţul a fost preluat. După o oră, femeia a fost anunţată că a murit.
Bărbatul luase o pastilă
Așadar, acum îi acuză pe medici şi a depus o plângere penală de ucidere din culpă. Reprezentanţii spitalului susţin că informaţiile sunt nefondate şi că există camere care arată că bărbatul a fost preluat în cel mult 10 minute.
Bărbatul a spus că luase, în urmă cu patru ore, o pastilă şi că de atunci i s-a îngreunat respiraţia şi au început durerile. Decesul acestuia ar fi survenit în urma unei alegrii puternice la un medicament sau la o altă substanţă. După necropsie, se va şti cauza exactă a decesului.
Fiți la curent cu ultimele noutăți. Urmăriți DCNews și pe Google News
- Știrea zilei e despre Carmen Brumă. Nimeni din presă n-a scris despre asta!
- Noi informații despre problemele navei spațiale Starliner. Ce au descoperit inginerii
- Diferența dintre Ambulanță și SMURD. Când și unde intervine fiecare. Raed Arafat, explicații din sistem/ VIDEO
- Motivul crimei de la Brăila. Ipotezele luate în calcul de anchetatori
- BANCUL ZILEI: Între vecini, la Vaslui
- Ciolacu, replică pentru Geoană: E de noaptea minții! / video
- Victorie de etapă pentru investitorul Alin Bucur. Plaja Caelia a primit „undă verde“ de la Tribunalul Constanța
- „Cazul Lasconi” se repetă în familia lui Elon Musk. Miliardarul se laudă că a dezmoștenit-o pe fiica lui trans și a declarat-o moartă. Aceasta a ripostat în presă
- Reacția unui profesor după ce un coleg a venit în fustă: Să încercăm să înțelegem de ce e supărată lumea pentru cum se îmbracă Nae la facultate
- Continuă coaliția PSD - PNL după alegeri? Alina Gorghiu: Sper să nu se supere nimeni că îndrăznesc să am această opinie / video