UEFA EURO 2020: Belgia - Portugalia, 27 iunie 2021. Scor final
Autor: Irina Constantin
Belgia și Portugalia se întâlnesc, duminică, 27 iunie 2021, de la ora 22:00, în optimile de finală ale UEFA 2020.

SCOR FINAL: 1 - 0 pentru Belgia.

UEFA EURO 2020: LIVE Belgia - Portugalia, 27 iunie 2021: Sunt 5 minute de prelungiri.

Șansă pentru Portugalia în minutul 88: Andre Silva şutează pe centrul porţii, dar Thibaut Courtois are o intervenție excepţională pentru a respinge.

UEFA EURO 2020: LIVE Belgia - Portugalia, 27 iunie 2021: A început repriza a doua.

1- 0 la PAUZĂ!

UEFA EURO 2020: LIVE Belgia - Portugalia, 27 iunie 2021: Thorgan Hazard deschide scorul în minutul 42! 1 - 0 pentru BELGIA!

UEFA EURO 2020: LIVE Belgia - Portugalia, 27 iunie 2021:  Lovitură liberă pentru Portugalia în minutul 24, după un henţ clar a lui Thomas Vermaelen (Belgia). Ronaldo (Portugalia) șutează din lovitură liberă, dar este blocat de Thibaut Courtois, care reuşeşte o intervenție bună!

UEFA EURO 2020: LIVE Belgia - Portugalia, 27 iunie 2021: Meciul a început. 0 - 0. Belgia are lovitura de începere.

UEFA EURO 2020: LIVE Belgia - Portugalia, 27 iunie 2021, de la 22:00. Meciul se joacă pe Estadio Olímpico de La Cartuja, din Sevilla.

UEFA EURO 2020: LIVE Belgia - Portugalia, 27 iunie 2021, de la 22:00. Echipele de start:

UEFA EURO 2020: LIVE Belgia - Portugalia, 27 iunie 2021, de la 22:00. La casele de pariuri, Belgia are prima șansă, cu cote undeva la 2,50. Cele mai mici șanse le are egalul cu cote de aproximativ 3,50. Portugalia e cotată peste 3.

UEFA EURO 2020: LIVE Belgia - Portugalia, 27 iunie 2021, de la 22:00. De altfel, Belgia este una dintre favorite în câștigarea UEFA 2020.

Portugalia, campioana en-titre, luptă pentru un loc în sferturi, unde deja este Italia, după 2-1 cu Austria.

Belgia, ”o echipă construită să atace și să dea goluri”/ Apărare ”la perfecție”

UEFA EURO 2020: LIVE Belgia - Portugalia, 27 iunie 2021, de la 22:00.  Roberto Martinez, selecționerul Belgiei, a prefațat meciul cu Portugalia la conferința de presă: ”Portugalia este o echipă capabilă să facă totul foarte bine. Nu putem însă schimba ceea ce suntem. Avem o echipă construită să atace şi să dea goluri. Acum avem însă experienţa marilor turnee. E generaţia care a venit după cea a lui Figo. Au progresat şi e o generaţie care ştie cum să câştige. Au un grup de jucători fantastic. Dacă vor să se apere în bloc, pot să o facă la perfecţie.

La fel, dacă vor să atace. Avem însă nevoie de un astfel de meci. În plus, Portugalia poate conta pe Ronaldo, unul dintre cei mai buni jucători din lume. E chirurgical şi ştie să folosească spaţiile. Echipa lor are însă o grămadă de jucători de calitate. Lista e incredibilă în ce priveşte talentul. Au câştigat Campionatul European şi Liga Naţiunilor. Sunt plini de încredere", a spus Roberto Martinez, selecționerul Belgiei, scrie digisport