Steaua a bătut pe Molde cu 2-0
Tătărușanu
Tătărușanu

Steaua București a bătut echipa norvegiană Molde, pe Național Arena, în cel de al treilea meci din grupa E, cu scorul de 2 la 0.

Echipa din Ghencea se află pe primul loc în grupă și după meciul de joi seara este mai aproape primăvara europeană în Europa League.

Steaua început tare meciul, iar prima ocazie a venit în minutul 3. Latovlevici a șutat puternic de la 18 metri, dar mingea a lovit bara tranzversală.

În minutul 30 Chiricheș a înscris primul gol al partidei, prin foarfecă. După numai două minute Steaua și-a majorat avantajul, scor 2-0. Marcatorul golului a fost Rusescu.

Steaua a avut mai multe ocazii pe parcursul partidei, iar Cristi Tănase a ratat un penalty în repriza a doua.

În celălat meci al partidei Stuttgart a remizat 0-0 acasă cu FC Copenhagen

CALIFICAREEEE! Steaua 2-0 Molde! Baby face Chiriches si Rusescu duc Steaua in primavara europeana! pe www.sport.ro