Steaua a avut un start perfect în Europa League: 2-0 cu TSKA Sofia

Autor: DCNews Team | Categorie: Sport
steaua trece de TSKA Sofia

Steaua a castigat cu 2-0 meciul cu TSKA Sofia de la Cluj din play-off-ul Europa League. Galamaz si Tatu au marcat pentru echipa lui Levy, care e favorita la calificarea in grupe.

A fost extrem de greu pentru Steaua sa scape fara gol primit de la bulgari! Cu Zicu si Delev in mare forma, TSKA a presat non-stop si a fost de mai multe ori aproape de gol. Galamaz a deschis scorul cu capul in minutul 15, iar Tatu a facut 2-0 in minutul 77. Intre cele doua goluri, stelistii au suferit incredibil si au fost dominat copios de bulgari. Au reusit sa scape de gol si acum sunt favoriti la returul de peste o saptamana din Bulgaria.

20.000 de oameni au sustinut Steaua incredibil la Cluj. Ardelenii i-au facut pe stelisti sa se simta ca in Ghencea.