Sportul Studenţesc – FCM Târgu Mureş 1-2, în primul meci al etapei a 30-a a Ligii I

Sportul Studenţesc a pierdut, azi, pe teren propriu, scor 1-2 (0-0), în faţa echipei FCM Târgu Mureş, într-un meci contând pentru etapa a 30-a a Ligii I.

Golurile au fost înscrise de Curlea 50, respectiv Fl. Dan 78 şi Astafei 90+2.

În minutul 77, căpitanul Sportului, Costin Curlea, a şutat din postura de unul la unul cu portarul Balauru direct în braţele acestuia, pentru ca la faza următoare oaspeţii să egaleze. În minutul 90, mijlocaşul târgmureşan Ciprian Vasilache a şutat în stâlpul din stânga al porţii „studenţilor”.

Sportul Studenţesc a rămas pe ultima traptă a clasamentului, cu 20 de puncte, iar FCM Târgu Mureş ocupă locul 9, cu 41 de puncte.