![Carles Puigdemont Carles Puigdemont](https://media.dcnews.ro/image/201710/w670/puigdemont_71723200.png)
Jurnalista Simona Danda care apare coautor al reportajului despre socrii de la Vaslui ai liderului catalan Carles Puigdemont, de publicaţia spaniolă El Mundo, afirmă că materialul este o ştire inventată de corespondentul El Mundo din România, care nu ar fi intrat în casa soţilor Topor şi nu a discutat nicio clipă cu aceştia.
Potrivit adevarul.ro, numele ei apare coautor al articolului publicat în El Mundo, respectiv autor al fotografiilor cu părinţii Marcelei Topor. În plus, în reportaj se precizează că ea este cea care l-a condus pe jurnalistul publicaţiei spaniole acasă la soţii Topor din Vaslui şi l-a ajutat la documentarea materialului.
Jurnalista din Vaslui afirmă că ”nu a scris niciun cuvânt în acel articol” şi s-a trezit inclusă în articol fără a i se cere acordul. Simona Danda afirmă că Alexandru Petrescu, corespondentul El Mundo în România, i-a oferit 50 de euro, pentru că i-a arătat unde locuiesc soţii Topor, bani pe care i-a refuzat.
[citeste si]
Fiți la curent cu ultimele noutăți. Urmăriți DCNews și pe Google News
- Știrea zilei e despre Carmen Brumă. Nimeni din presă n-a scris despre asta!
- Noi informații despre problemele navei spațiale Starliner. Ce au descoperit inginerii
- Diferența dintre Ambulanță și SMURD. Când și unde intervine fiecare. Raed Arafat, explicații din sistem/ VIDEO
- Motivul crimei de la Brăila. Ipotezele luate în calcul de anchetatori
- BANCUL ZILEI: Între vecini, la Vaslui
- Ciolacu, replică pentru Geoană: E de noaptea minții! / video
- Victorie de etapă pentru investitorul Alin Bucur. Plaja Caelia a primit „undă verde“ de la Tribunalul Constanța
- „Cazul Lasconi” se repetă în familia lui Elon Musk. Miliardarul se laudă că a dezmoștenit-o pe fiica lui trans și a declarat-o moartă. Aceasta a ripostat în presă
- Reacția unui profesor după ce un coleg a venit în fustă: Să încercăm să înțelegem de ce e supărată lumea pentru cum se îmbracă Nae la facultate
- Continuă coaliția PSD - PNL după alegeri? Alina Gorghiu: Sper să nu se supere nimeni că îndrăznesc să am această opinie / video