![foto freepik.com foto freepik.com](https://media.dcnews.ro/image/202312/w670/drapel-romania_61336000.jpg)
”La mulți ani, România! Breaking News! Ziua Națională! Tot ce vă doriți de 1 decembrie, în mini-vacanță, după, în multe vacanțe care urmează”, a fost deschiderea emisiunii ”Nod în Papură”, ediția specială cu ocazia Zilei Naționale, făcută de jurnalistul Val Vâlcu.
”Iată steagul României (n.r. pe ecran), și-a pus Alfred Bulai drapelul pe ecran”, a continuat jurnalistul spunându-i sociologului că ar fi trebuit să îl pună în fața blocului.
”La mine, aici între blocurile acestea unde stau eu, sunt una sau două persoane care pun cu ocazia Zilei Naționale un steag, sunt microbiști probabil, la balcon. În rest, nu sunt mulți oameni. Mai sunt care își pun pe la mașini, era moda asta mai prezentă cu niște ani în urmă”, a afirmat sociologul Alfred Bulai.
La rândul său, Val Vâlcu a precizat că pe strada sa, cu câteva blocuri și câteva case, o alee, ”singurul care punea un steag, avea și un sistem de fixare, era un elvețian. Punea steagul României. S-a mutat, a plecat din țară. El, de 1 Decembrie, punea steagul României, frumos pe fațada blocușorului său, ceea ce ar trebui să ne dea de gândit”, a mai spus Val Vâlcu.
Mai multe în video:
Fiți la curent cu ultimele noutăți. Urmăriți DCNews și pe Google News
- Știrea zilei e despre Carmen Brumă. Nimeni din presă n-a scris despre asta!
- Noi informații despre problemele navei spațiale Starliner. Ce au descoperit inginerii
- Diferența dintre Ambulanță și SMURD. Când și unde intervine fiecare. Raed Arafat, explicații din sistem/ VIDEO
- Motivul crimei de la Brăila. Ipotezele luate în calcul de anchetatori
- BANCUL ZILEI: Între vecini, la Vaslui
- Ciolacu, replică pentru Geoană: E de noaptea minții! / video
- Victorie de etapă pentru investitorul Alin Bucur. Plaja Caelia a primit „undă verde“ de la Tribunalul Constanța
- „Cazul Lasconi” se repetă în familia lui Elon Musk. Miliardarul se laudă că a dezmoștenit-o pe fiica lui trans și a declarat-o moartă. Aceasta a ripostat în presă
- Reacția unui profesor după ce un coleg a venit în fustă: Să încercăm să înțelegem de ce e supărată lumea pentru cum se îmbracă Nae la facultate
- Continuă coaliția PSD - PNL după alegeri? Alina Gorghiu: Sper să nu se supere nimeni că îndrăznesc să am această opinie / video