Simona HALEP - Jennifer Brady, rezultat LIVE, semifinale turneu Dubai
Autor: Darius Muresan
Simona Halep s-a duelat cu americanca Jennifer Brady în semifinalele turneului de la Dubai. Sportiva noastră s-a impus în două seturi, după un joc excelent.

HALEP - BRADY - SET II: 6-0

6-0 După puțin mai mult de o oră, Simona termină partida și va juca finala la Dubai

5-0 Demonstrație de tenis! Break Halep! Simo va servi pentru a câștiga partida

4-0 Simonei joacă excelent! Americanca nu se regăsește

3-0 Break senzațional! Simo se duce la pas către finală!

2-0 Sportiva noastră își face serviciul

1-0 Halep începe setul secund cu break!

HALEP - BRADY - SET I: 6-2

6-2 Simona câștigă setul după o evoluție foarte convingătoare

5-2 Brady rămâne în set, Simona va servi

5-1 Simona o sufocă pe Brady cu ritmul pe care îl impune. Americanca va servi să rămână în set

4-1 Un nou break reușit de Halep!

3-1 Halep își face serviciul și își dublează din nou avantajul

2-1 Primul game pentru americancă în meci

2-0 Un game extrem de lung. Simona salvează două mingi de break și își face serviciul

1-0 Break Simona Halep! Început excelent de meci

UPDATE: Meciul s-a amânat până la 17:30, se desfășoară înaintea partidei cealaltă semifinală

Știrea inițială:

În sferturi, Simona Halep a învins-o pe Aryna Sabalenka, scor 3-6, 6-2, 6-2, după un meci de luptă.

HALEP - BRADY, rezultat live, semifinale turneu Dubai

Halep (28 de ani), locul 2 WTA, e favorită în fața americancei la casele de pariuri. Brady (24 de ani) ocupă poziția 52 WTA, dar a reușit meciuri importante la Dubai, reușind să treacă de Svitolina sau Muguruza.

Partida dintre Simona Halep și Jennifer Brady este programată să înceapă la ora 17:00.

În cealaltă semifinală se vor confrunta Petra Martic și Elena Rybakina.

Partida dintre Halep și Brady va fi transmisă de Digi Sport 2, dar poate fi urmărită și în format live text pe WWW.DCNEWS.RO, azi începând cu ora 17:00.