Este inventivă, creativă, versatilă, dar și controversată. A reușit să câștige competiția “Bravo, ai stil! All stars”, marele premiu de 100.000 de lei, dar și titlul de “Cea mai stilată femeie din România”. Dacă până acum nu a avut ocazia să-și ducă visul la îndeplinire, imediat după câștigarea competiției, Silvia a declarat că a venit timpul să se ocupe serios de marea ei pasiune.
“Eu, dintotdeauna, mi-am dorit să fac modă, am mai spus asta și, asta voi face! Îmi doresc să fac un curs de specialitate, în această direcție, la o Instituție de gen din Milano! Acesta este visul meu! Cu siguranță o să auziți de mine!”, a spus Silvia.
Silvia s-a făcut remarcată, atât în fața juraților emisiunii, dar și în ochii publicului telespectator, prin ținute inedite, creative, și styling-uri desăvârșite, concurenta obținând, nu de puține ori, calificative maxime din partea juriului de specialitate al emisiunii.
Asemenea primului sezon “Bravo, ai stil!”, câștigat de Silvia, în urma voturilor telespectatorilor, și de data aceasta, concurenta și-a cucerit fanii, atât prin evoluția stilistică din cadrul show-ului, cât și prin franchețea de care a dat dovadă, în repetate rânduri, în special atunci când a s-a aflat în postura de a-și apăra alegerile vestimentare.
Silvia recunoaște că în afara familiei, care i-a fost alături constant, pe parcusul competiției “Bravo, ai stil!”, fanii i-au fost aproape mereu și au încurajat-o, drept pentru care le-a transmis un mesaj emoționant.
“Sa credeți în Dumnezeu, să credeți în visurile voastre, să munciți. Să faceți totul cu dragoste, cu pasiune și cu adevăr! Nu aveți cum să pierdeți în viață, având de partea voastră aceste ingrediente!”, mărturisește Silvia, câștigătoarea “Bravo, ai stil! All Stars”.
Fiți la curent cu ultimele noutăți. Urmăriți DCNews și pe Google News
Citește articolele cu aceleași etichete:
- Știrea zilei e despre Carmen Brumă. Nimeni din presă n-a scris despre asta!
- Noi informații despre problemele navei spațiale Starliner. Ce au descoperit inginerii
- Diferența dintre Ambulanță și SMURD. Când și unde intervine fiecare. Raed Arafat, explicații din sistem/ VIDEO
- BANCUL ZILEI: Între vecini, la Vaslui
- Motivul crimei de la Brăila. Ipotezele luate în calcul de anchetatori
- Ciolacu, replică pentru Geoană: E de noaptea minții! / video
- Victorie de etapă pentru investitorul Alin Bucur. Plaja Caelia a primit „undă verde“ de la Tribunalul Constanța
- „Cazul Lasconi” se repetă în familia lui Elon Musk. Miliardarul se laudă că a dezmoștenit-o pe fiica lui trans și a declarat-o moartă. Aceasta a ripostat în presă
- Reacția unui profesor după ce un coleg a venit în fustă: Să încercăm să înțelegem de ce e supărată lumea pentru cum se îmbracă Nae la facultate
- Continuă coaliția PSD - PNL după alegeri? Alina Gorghiu: Sper să nu se supere nimeni că îndrăznesc să am această opinie / video