De altfel, Mikey Hash este cel care l-a promovat în vlogurile sale pe Selly, cu mai mulţi ani în urmă.
"Da, este adevărat, se uita la mine. Ca şi toţi vloggerii din România, toţi se uitau la mine când erau mici. Asta a fost o aroganţă, glumă! Am 10 ani în vlogging, eu deja sunt dinozaur.
Acesta a făcut mai multe declaraţii despre petrecerea organizată de Andrei Şelaru (Selly) în plină pandemie, dar şi discursul acestuia după ce a fost amendat şi criticat.
"Doamne, cât de multă lume comentează subiectul ăsta. Ce se întâmplă? E incredibil. Cu sau fără manelişti, e cea mai mică problemă. Nu cred că asta e problema. Ar fi trebuit să fie aşa, subsidiar, nu ştiu de ce oamenii s-au supărat foarte mult pe treaba asta, că erau manelişti acolo. Poate este o dezamăgire. Problema este că a încălcat legea intenţionat şi s-a filmat făcând-o, şi a şi postat, în condiţiile în care el ar trebui să dea un exemplu. Asta e problema, de fapt!", a spus Mikey Hash în emisiunea "La Măruţă".
"Nu treci pe roşu că e strada liberă"
Vloggerul Selly a lansat mai multe critici, afirmând că restaurantele sunt pline până la ora 23:00, dar că după ora 23:00 nu mai ai voie să faci o petrecere acasă.
"Problema e legea. Legea e foarte stupidă. (...) Cluburile sunt pline. În club e voie, într-o casă imensă e ilegal. Nu îmi spuneți voi mie că nu v-ați chemat prietenii de ziua voastră", a spus Selly.
"În acelaşi timp, sunt unele intersecţii în Bucureşti unde noaptea e liber, şi unii trec pe roşu. Că aşa e, nu mai stai la roşu. Stăm toţi ca fraierii la roşu, deşi unii trec pe roşu. Nu îţi convine, dar legea spune să stai la roşu. Chiar dacă e liberă strada, respecţi legea. Nu poţi spune nici măcar că te-ai asigurat. Ai trecut pe roşu! Ai încălcat legea, nu poţi face asta", a replicat Mikey Hash.
Mikey Hash, mesaj clar pentru Selly: "Nu poţi vorbi în felul ăsta"
"Nu îi contestă nimeni realizările lui Selly, nu îi ia nimeni asta. A realizat multe la vârsta lui. Dar nimeni nu discută despre asta. Ce mă deranjează pe mine sunt aroganţele pe care mai nou le are. M-am uitat inclusiv în ultimul lui clip cum vorbea despre oamenii de 40 de ani care sunt săraci şi nu au bani şi sunt invidioşi pe el, că el munceşte mult, că jurnaliştii vor să îl tragă în jos că sunt geloşi că el câştigă bani, că el nu îşi permite să stea 14 zile în carantină, că are treburi de făcut, că e important. Nu poţi vorbi în felul ăsta. Eu înţeleg că te crezi buricul pământului, am fost şi eu acolo, dar modul ăsta în care te exprimi îţi atrage antipatie, chiar dacă tu gândeşti aşa. Dar dacă o arzi la modul ăsta şi îţi baţi joc de oamenii care sunt mai puţin norocoşi decât tine, te poziţionezi prost şi nu dă bine", a mai spus Mikey Hash.
Fiți la curent cu ultimele noutăți. Urmăriți DCNews și pe Google News
Acest articol reprezintă o opinie.- Știrea zilei e despre Carmen Brumă. Nimeni din presă n-a scris despre asta!
- Noi informații despre problemele navei spațiale Starliner. Ce au descoperit inginerii
- Diferența dintre Ambulanță și SMURD. Când și unde intervine fiecare. Raed Arafat, explicații din sistem/ VIDEO
- BANCUL ZILEI: Între vecini, la Vaslui
- Motivul crimei de la Brăila. Ipotezele luate în calcul de anchetatori
- Ciolacu, replică pentru Geoană: E de noaptea minții! / video
- Victorie de etapă pentru investitorul Alin Bucur. Plaja Caelia a primit „undă verde“ de la Tribunalul Constanța
- „Cazul Lasconi” se repetă în familia lui Elon Musk. Miliardarul se laudă că a dezmoștenit-o pe fiica lui trans și a declarat-o moartă. Aceasta a ripostat în presă
- Reacția unui profesor după ce un coleg a venit în fustă: Să încercăm să înțelegem de ce e supărată lumea pentru cum se îmbracă Nae la facultate
- Continuă coaliția PSD - PNL după alegeri? Alina Gorghiu: Sper să nu se supere nimeni că îndrăznesc să am această opinie / video