REZUMAT meci: BARCELONA - CHELSEA, live în Champions League
Autor: Bogdan Bolojan
Barcelona s-a calificat în sferturile de finală ale Champions League după o victorie categorică pe teren propriu în fața celor de la Chelsea.

LIVE: BARCELONA - CHELSEA 3-0, rezultat final.

min 3. GOL Barcelona. Messi deschide scorul foarte rapid.

min 20. GOL Barcelona ! Dembele dublează avantajul gazdelor

min 63. GOL Barcelona ! Messi înscrie din nou, iar calificarea pare jucată

Iată echipele de start:

Barcelona: ter Stegen- Alba, Umtiti, Pique, Roberto - Dembele, Rakitic, Busquets, Iniesta -Messi, Suarez

Chelsea: Courtois- Azpilicueta, Christensen, Rudiger- Moses, Fabregas, Kante, Alonso - Willian, Giroud, Hazard

BARCELONA - CHELSEA Meciul tur dintre cele două echipe s-a încheiat la egalitate, scor 1-1. Willian a deschis atunci scorul pentru Chelsea, pentru ca la doar câteva minute, vedeta celor de la FC Barcelona, Lionel Messi să aducă egalarea.

BARCELONA - CHELSEA Meciul se anunță unul deosebit de interesant, englezii fiind obligați să înscrie dacă speră la obținerea calificării.

BARCELONA - CHELSEA Cele două echipe au parcursuri diferite în campionat. Dacă Barcelona se poate considera deja campioană, Chelsea ocupă un mediocru loc 5 în Premier League.

BARCELONA - CHELSEA  Chelsea nu se va putea baza pe fundașul central David Luiz, în rest, ambele echipe vor avea la dispoziție întreaga garnitură.