Rezultate Liga Campionilor, 23 noiembrie. Rezultatele serii de miercuri
Autor: Bogdan Bolojan
A fost o nouă seară de Champions League. Nu au lipsit meciurile cu multe goluri și răsturnări dramatice. Iată rezultatele complete ale serii de miercuri:

FK Rostov-Bayern Munchen 3-2, cea mai mare surpriză a serii. Bavarezii, favoriți clari au pierdut în Rusia, în urma unui meci foarte spectacolos. Prepeliță a fost rezervă la Rostov și nu a jucat deloc.

Besiktas-Benfica 3-3. Un alt meci foarte spectaculos și cu o mulțime de goluri. Beșiktas a smuls un egal cu două goluri marcate în ultimele 7 minute regulamentare.

Arsenal-PSG 2-2. Un meci cu patru goluri dintre care două autogoluri și un penalty.

Atletico Madrid- PSV 2-0. Atletico se impune prin două goluri marcate în repriza secundă.

Lodogorets-Fc Basel 0-0.  Românii Moți și Keșeru au fost titulari la echipa bulgară.

Monchengladach-Manchester City 1-1. City nu a reușit să se impună cu toate că a avut vedetele Aguerro și de Bruyne în teren.

Napoli-Dinamo Kiev 0-0. Echipa ucrainiană este practic eliminată din competiție.