Rezultate Europa Conference League miercuri, 21 iulie. Când joacă echipele românești
Autor: Neagoe Narcis-Florentin | Publicat pe: 22 iul, 01:36
WhatsApp
Foto: Pixabay
Primele două seri de partide din turul preliminar al ECL s-au terminat deja.

Formaţia sârbă Cukaricki a terminat la egalitate cu echipa azeră Sumgait FK, 0-0, miercuri seara, pe teren propriu, în prima manşă a turului al doilea preliminar al competiţiei de fotbal Europa Conference League, potrivit Agerpres.

Rezultate

Marţi

NK Domzale (Slovenia) - FC Honka Espoo (Finlanda) 1-1
FC Prishtina (Kosovo) - Connah's Quay (Ţara Galilor) 4-1
Kauno Zalgiris (Lituania) - The New Saints (Ţara Galilor) 0-5
Folgore (San Marino) - Hibernians Paola (Malta) 1-3

Miercuri

G Ad:

Cukaricki (Serbia) - Sumgait FK (Azerbaidjan) 0-0

Joi au loc partidele:

Ararat Erevan (Armenia) - Slask Wroclaw (Polonia)
FC Astana (Kazahstan) - Aris Salonic (Grecia)
FK Panevezys (Lituania) - Vojvodina Novi Sad (Serbia)
Austria Viena (Austria) - Breidablik (Islanda)
KuPS Kuopion (Finlanda) - Vorskla Poltava (Uctaina)
Molde FK (Norvegia) - Servette Geneva (Elveţia)
Olimpija Ljubljana (Slovenia) - Birkirkara (Malta)
PFC Soci (Rusia) - Keşla (Azerbaidjan)
Qarabag FK (Azerbaidjan) - FC Ashdod (Israel)
RFS (Letonia) - Puskas Akademia (Ungaria)
Dinamo Tbilisi (Georgia) - Maccabi Haifa (Israel)
F91 Dudelange (Luxemburg) - Bohemian FC (Irlanda)
IF Elfsborg (Suedia) - FC Milsami Orhei (Rep. Moldova)
Hammarby IF (Suedia) - NK Maribor (Slovenia)
AEL Limassol (Cipru) - Vllaznia Shkoder (Albania)
Apollon Limassol (Cipru) - MSK Zilina (Slovacia)
CS Petrocub-Hînceşti (Rep. Moldova) - Sivasspor (Turcia)
Dinamo Batumi (Georgia) - BATE Borisov (Belarus)
FC Copenhaga (Danemarca) - Torpedo BelAZ Jodino (Belarus)
Gzira United (Malta) - HNK Rijeka (Croaţia)
KF Laci (Albania) - Universitatea Craiova (România)
Lokomotiv Plovdiv (Bulgaria) - FC Slovacko (Cehia)
PFC ŢSKA-Sofia (Bulgaria) - FK Liepaja (Letonia)
Riga FC (Letonia) - KF Shkendija (Macedonia de Nord)
Spartak Trnava (Slovacia) - Sepsi OSK Sfântu Gheorghe (România)
Suduva Marijampole (Lituania) - Rakow Czestochowa (Polonia)
Teuta Durres (Albania) - Inter Club d'Escaldes (Andorra)
Viktoria Plzen (Cehia) - Dinamo Brest (Belarus)
Arda Kârdjali (Bulgaria) - Hapoel Beer Sheva (Israel)
HB Torshavn (Feroe) - Buducnost Podgorica (Muntenegru)
FC Shkupi (Macedonia de Nord) - Santa Clara (Portugalia)
FC Basel (Elveţia) - Partizani Tirana (Albania)
FCSB (România) - Şahtior Karaganda (Kazahstan)
FK Velez Mostar (Bosnia-Herţegovina) - AEK Atena (Grecia)
KAA Gent (Belgia) - Vaalerenga Oslo (Norvegia)
Larne FC (Irlanda de Nord) - AGF Aarhus (Danemarca)
Sutjeska Niksic (Muntenegru) - Maccabi Tel Aviv (Israel)
Aberdeen FC (Scoţia) - BK Haecken (Suedia)
Hibernian Edinburgh (Scoţia) - FC Santa Coloma (Andorra)
Linfield Belfast (Irlanda de Nord) - Borac Banja Luka (Bosnia-Herţegovina)
FC Drita (Kosovo) - Feyenoord Rotterdam (Olanda)
Dundalk FC (Irlanda) - FC Levadia Tallinn (Estonia)
FH Hafnarfjoerdur (Islanda) - Rosenborg Trondheim (Norvegia)
Hajduk Split (Croaţia) - Tobol Kostanai (Kazahstan)
Partizan Belgrad (Serbia) - DAC 1904 Dunajska Streda (Slovacia)
Pogon Szczecin (Polonia) - NK Osijek (Croaţia)
Ujpest Budapesta (Ungaria) - FC Vaduz (Liechtenstein)
Valur Reykjavik (Islanda) - Bodoe/Glimt (Norvegia)
Şahtior Soligorsk (Belarus) - CS Fola Esch (Luxemburg)

Partidele din manşa secundă se vor juca pe 27 şi 29 iulie.

Din acest sezon al cupelor europene nu mai este valabilă regula golurilor marcate în deplasare, în caz de egalitate la general după două partide urmând să se joace prelungiri, iar în caz că egalitatea persistă, să se execute lovituri de departajare.

WhatsApp
Iti place noua modalitate de votare pe dcnews.ro?
Crossuri parteneri
DCBusiness.ro
DCBusiness.ro
DCMedical.ro
DCMedical.ro
StiriDiaspora.ro
StiriDiaspora.ro
DefenseRomania.ro
DefenseRomania.ro
Spectacola.ro
Spectacola.ro