![](https://media.dcnews.ro/image/201611/w670/vlad_nistor_51360000.jpg)
”Lucrurile pentru noi sunt foarte simple, doar un lucru este surprinzător pentru noi. Scorul nostru nu este deloc surprinzător, scorul PSD-ului este surprinzător de mare. Pentru noi, faptul că Partidul Național Liberal se pregătea să câștige alegerile și că existau premisele acestei victorii era destul de clar de multă vreme și încerc să explic partenerilor, adversarilor politici și de cele mai multe ori nu ne credeau. S-a dovedit că aveam dreptate.
Surpriza cu adevărat este scorul foarte mare al Uniunii Salvați România, dar există o justificare. Este vorba despre o altă generație, care are alte criterii, care nu mai funcționează după criteriile partidelor tradiționale. Partidele tradiționale dacă vor dori să supraviețuiască vor fi obligate să se adapteze acestor condiții. Esențial în toată această realitate politică din România este felul dezastruos în care PSD-ul a guvernat România în ultimii doi ani. Și nu mă refer la măsurile pe care le-au luat ci la obsesia salvării penale a lui Liviu Dragnea”, a precizat Vlad Nistor în direct la Antena 3.
Vezi și: Strategul PSD: PNL să preia imediat guvernarea. Nu vă lăsați fraieriți, nu ține abureala
Fiți la curent cu ultimele noutăți. Urmăriți DCNews și pe Google News
Citește articolele cu aceleași etichete:
- Știrea zilei e despre Carmen Brumă. Nimeni din presă n-a scris despre asta!
- Noi informații despre problemele navei spațiale Starliner. Ce au descoperit inginerii
- Diferența dintre Ambulanță și SMURD. Când și unde intervine fiecare. Raed Arafat, explicații din sistem/ VIDEO
- Motivul crimei de la Brăila. Ipotezele luate în calcul de anchetatori
- BANCUL ZILEI: Între vecini, la Vaslui
- Ciolacu, replică pentru Geoană: E de noaptea minții! / video
- Victorie de etapă pentru investitorul Alin Bucur. Plaja Caelia a primit „undă verde“ de la Tribunalul Constanța
- „Cazul Lasconi” se repetă în familia lui Elon Musk. Miliardarul se laudă că a dezmoștenit-o pe fiica lui trans și a declarat-o moartă. Aceasta a ripostat în presă
- Reacția unui profesor după ce un coleg a venit în fustă: Să încercăm să înțelegem de ce e supărată lumea pentru cum se îmbracă Nae la facultate
- Continuă coaliția PSD - PNL după alegeri? Alina Gorghiu: Sper să nu se supere nimeni că îndrăznesc să am această opinie / video