Record la meciul Franța - Islanda de la EURO 2016
Victoria cu 5-2 reușită de Franța, duminică seară, împotriva Islandei, din sferturile de finală ale EURO 2016, a consemnat meciul cu cele mai multe goluri marcate la această competiție, după acel 3-3 dintre Ungaria și Portugalia, în faza grupelor.

Meciul dintre echipele de fotbal ale Franței și Islandei, din sferturile de finală ale EURO 2016, a fost unul dintre meciurile cele mai prolifice în goluri din istoria turneelor finale ale Campionatului European, cu șapte goluri marcate.

Totuși partida jucată duminică seara pe Stade de France nu a doborât recordul de goluri la un turneu final, deținut de partida Franța — Iugoslavia 4-5 din 1960, scrie Agerpres.