Răzvan Lucescu atacă titlul. O nouă victorie cu PAOK
Autor: Andi Miron
lucescu
lucescu
Răzvan Lucescu se bate la titlu în Grecia. PAOK Salonic rămâne în cursă după victoria cu 3-0 împotriva celor de la Apollon Smyrnis.

Victoria lui PAOK a venit duminică, pe teren propriu. Astfel, echipa lui Lucescu jr a bifat a noua victorie consecutivă.

Gazdele au deschis scorul prin Robert Mak, în minutul 27. Pe final de repriză, ivorianul Emmanuel Kone, fost jucător la CFR Cluj, a înscris în propria poartă. În prelungiri, golgheterul lui PAOK, Prijovic a înscris în prelungirile partidei, stabilind astfel scorul final, 3-0.

PAOK, pretendentă la titlu

Echipa gazdă a dominat fără drept de apel partida, având o posesie de 58%, iar la ocaziile de gol, raportul a fost de 16 la 3 în favoarea gazdelor. Pentru acestea, a jucat și fostul jucător al FCSB, fundașul Fernando Varela.

PAOK ocupă a doua poziție în clasament, cu 40 de puncte acumulate în 18 etape. Lider în Super League este Olympiakos, cu 41 de puncte, iar pe locul 3 se află AEK Atena, cu 38 de puncte.

PAOK: Paschalakis - Matos, Varela, Crespo, Vieirinha - Cimirot, Mauricio - Campos, Pelkas, Mak - Prijovic.