![Inquam Photos / George Călin Inquam Photos / George Călin](https://media.dcnews.ro/image/202405/w670/alexandru-rafila-conferinta_92128700.jpg)
'Spitalul Clinic de Urgență pentru Copii “Louis Țurcanu” Timișoara este aproape gata de 4 ani și încă așteaptă să fie dotat! Ministerul Sănătății sprijină și dezvoltă proiecte pentru spitale și secții de pediatrie și neonatologie deoarece sănătatea copiilor reprezintă o mare prioritate.
Spitalul Clinic de Urgență pentru Copii “Louis Țurcanu” Timișoara ar putea fi curând inclus în proiectele de finanțare a aparaturii necesare, de peste 100 de milioane de lei, după finalizarea construcției. Spitalul, aflat în subordinea Primăriei din Timișoara a rămas la procentul de finalizare a lucrărilor la 95% de patru ani, iar echipamemtele deja instalate riscă să iasă din perioada de garanție.
Județul Timiș și Primăria Timișoara au nevoie de administrații responsabile, care să răspundă nevoilor de servicii de sănătate ale copiilor din Banat. Voi sprijini necondiționat aceste proiecte împreună cu președintele interimar al Camerei Deputaților Alfred Simonis.', a transmis Alexandru Rafila, pe pagina sa de Facebook.
Fiți la curent cu ultimele noutăți. Urmăriți DCNews și pe Google News
- Știrea zilei e despre Carmen Brumă. Nimeni din presă n-a scris despre asta!
- Noi informații despre problemele navei spațiale Starliner. Ce au descoperit inginerii
- Diferența dintre Ambulanță și SMURD. Când și unde intervine fiecare. Raed Arafat, explicații din sistem/ VIDEO
- BANCUL ZILEI: Între vecini, la Vaslui
- Motivul crimei de la Brăila. Ipotezele luate în calcul de anchetatori
- Ciolacu, replică pentru Geoană: E de noaptea minții! / video
- Victorie de etapă pentru investitorul Alin Bucur. Plaja Caelia a primit „undă verde“ de la Tribunalul Constanța
- „Cazul Lasconi” se repetă în familia lui Elon Musk. Miliardarul se laudă că a dezmoștenit-o pe fiica lui trans și a declarat-o moartă. Aceasta a ripostat în presă
- Reacția unui profesor după ce un coleg a venit în fustă: Să încercăm să înțelegem de ce e supărată lumea pentru cum se îmbracă Nae la facultate
- Continuă coaliția PSD - PNL după alegeri? Alina Gorghiu: Sper să nu se supere nimeni că îndrăznesc să am această opinie / video