![Radu Tudor Antena 3 Radu Tudor Antena 3](https://media.dcnews.ro/image/201911/w670/radu_tudor_11083100.png)
”Aproape la milimetru rezultatele prezentate în această seară, la exit-poll, dar și rezultatele repartizare a votului din primul tur către candidații din al doilea tur le-am difuzat și eu vineri seara. Oamenii decenți, raționali și echilibrați au apreciat datele, spunând că e vorba despre niște estimări sociologice. Din păcate, am avut parte și de o campanie mizerabilă de fake news, de manipulare, de atac împotriva mea. Vreau să le spun celor care au mințit și manipulat în legătură cu mine ”să le fie rușine!”, iar cei care au înțeles că era vorba de niște date sociologice reale care se confirmă în această seară și prin exit poll și prin rezultatele oficiale, le mulțumesc pentru decența lor. În rest, fiecare să-și ducă crucea așa cum poate, având în vedere că în toate emisiunile ”Punctul de întâlnire” am prezentat datele reale. Am văzut că există o grupare talibană care nu suportă adevărul și se lansează numai în minciuni și-n atacuri” a spus Radu Tudor, la Antena 3.
Fiți la curent cu ultimele noutăți. Urmăriți DCNews și pe Google News
- Știrea zilei e despre Carmen Brumă. Nimeni din presă n-a scris despre asta!
- Noi informații despre problemele navei spațiale Starliner. Ce au descoperit inginerii
- Diferența dintre Ambulanță și SMURD. Când și unde intervine fiecare. Raed Arafat, explicații din sistem/ VIDEO
- BANCUL ZILEI: Între vecini, la Vaslui
- Motivul crimei de la Brăila. Ipotezele luate în calcul de anchetatori
- Ciolacu, replică pentru Geoană: E de noaptea minții! / video
- Victorie de etapă pentru investitorul Alin Bucur. Plaja Caelia a primit „undă verde“ de la Tribunalul Constanța
- „Cazul Lasconi” se repetă în familia lui Elon Musk. Miliardarul se laudă că a dezmoștenit-o pe fiica lui trans și a declarat-o moartă. Aceasta a ripostat în presă
- Reacția unui profesor după ce un coleg a venit în fustă: Să încercăm să înțelegem de ce e supărată lumea pentru cum se îmbracă Nae la facultate
- Continuă coaliția PSD - PNL după alegeri? Alina Gorghiu: Sper să nu se supere nimeni că îndrăznesc să am această opinie / video