PSG, scor incredibil în Franța. Victorie zdrobitoare
Autor: Darius Muresan
PSG nu a avut milă de ultima clasată din Ligue 1, Guingamp, şi a învins-o pe echipa antrenată de Jocelyn Gourvennec cu scorul de 9-0.

Mbappe şi Cavani au marcat de câte trei ori, Neymar a bifat o "dublă", în timp ce Meunier a înscris o dată.

Campioana Franţei nu are adversar în campionat şi tocmai s-a desprins la 13 puncte în faţa locului secund, Lille, care are două meciuri în plus faţă de trupa din Paris, informează Prosport.

Echipa antrenată de Thomas Tuchel a intrat pe teren cu Guingamp cu gândul la meciul de săptămâna trecută, când chiar echipa pe care au întâlnit-o sâmbătă seara a eliminat-o din Cupa Franţei.

Neymar a pornit balul în minutul 11, ca mai apoi "dubla" lui Mbappe să stabilească scorul pauzei. Cavani a înscris în minutele 59 şi 66, iar Neymar a lovit din nou, în minutul 68, ducând scorul la 6-0.

Parizienii nu s-au oprit şi au mai marcat prin Cavani, Mbappe şi Meunier.