![Foto: Agerpres Foto: Agerpres](https://media.dcnews.ro/image/202303/w670/grindeanu_37915400.jpg)
„Ne aflăm pe Lotul 2 Ploiești – Buzău, iar aici s-a ajuns undeva cu lucrările la 13-14% progres”, a explicat Grindeanu. El a adăugat că de lucrări este responsabilă o asociere româno-bulgară care a întâmpinat anumite dificultăți la partea de descărcări arheologice. Am înțeles că au întâmpinat dificultăți legate de gropile de împrumut, de anumite descărcări arheologice… Mă aștept ca săptămâna viitoare și lunile viitoare ritmul lucrărilor să fie din ce în ce mai mare”, a spus Grindeanu.
Grindeanu a admis că știe stadiul lucrărilor de pe Lotul 1 (9-10%), explicând că „lucrurile trebuie reglate de CNAIR, reglate în sensul de a cere anumite clarificări celor care au făcut Proiectul Tehnic și Studiul de Fezabilitate”.
„Mă irită faptul ca ultimul lor, 3, spre Buzău, a rămas tot necontractat. Anul ăsta sper să semnăm contracte și pentru Pașcani – Suceava, să reușim să le scoatem la licitație, să mergem îpe A7 în sus spre Suceava”, a continuat Sorin Grindeanu.
Fiți la curent cu ultimele noutăți. Urmăriți DCNews și pe Google News
- Știrea zilei e despre Carmen Brumă. Nimeni din presă n-a scris despre asta!
- Noi informații despre problemele navei spațiale Starliner. Ce au descoperit inginerii
- Diferența dintre Ambulanță și SMURD. Când și unde intervine fiecare. Raed Arafat, explicații din sistem/ VIDEO
- BANCUL ZILEI: Între vecini, la Vaslui
- Motivul crimei de la Brăila. Ipotezele luate în calcul de anchetatori
- Ciolacu, replică pentru Geoană: E de noaptea minții! / video
- Victorie de etapă pentru investitorul Alin Bucur. Plaja Caelia a primit „undă verde“ de la Tribunalul Constanța
- „Cazul Lasconi” se repetă în familia lui Elon Musk. Miliardarul se laudă că a dezmoștenit-o pe fiica lui trans și a declarat-o moartă. Aceasta a ripostat în presă
- Reacția unui profesor după ce un coleg a venit în fustă: Să încercăm să înțelegem de ce e supărată lumea pentru cum se îmbracă Nae la facultate
- Continuă coaliția PSD - PNL după alegeri? Alina Gorghiu: Sper să nu se supere nimeni că îndrăznesc să am această opinie / video