![Foto: Agerpres Foto: Agerpres](https://media.dcnews.ro/image/202010/w670/fotbal_feminin_nationala_15978700.jpeg)
Conform Agerpres, două meciuri au fost amânate din cauza infectărilor cu coronavirus. „Partida dintre AFC Universitatea Olimpia Cluj și Fotbal Feminin Baia Mare, care trebuia să se dispute în data de 16.10.2020, va fi reprogramată. Clubul băimărean se află în anchetă epidemiologică după posibila infectare a unei sportive cu noul virus, fapt care a determinat neacordarea dreptului de disputare a partidei din partea DSP Maramureș”, a anunțat, joi, campioana României.
De asemenea, meciul dintre Piroș Security Arad și Fortuna Becicherecu Mic, programat pe 18 octombrie, a fost amânat din cauza mai multor cazuri pozitive la formația arădeană. Duminică, de la ora 11:00, vor avea loc celelalte patru partide: Selena SN Constanța - Heniu Prundu Bârgăului, Carmen București - Banat Girls, Asociația Fotbal Club Fair-Play - Vasas Femina Odorhei și Universitatea Galați - Universitatea Alexandria.
Fiți la curent cu ultimele noutăți. Urmăriți DCNews și pe Google News
![](https://media.dcnews.ro/assets/images/icon_audio_article.png)
![](https://media.dcnews.ro/assets/images/icon_audio_article.png)
![](https://media.dcnews.ro/assets/images/icon_audio_article.png)
![](https://media.dcnews.ro/assets/images/icon_audio_article.png)
- Știrea zilei e despre Carmen Brumă. Nimeni din presă n-a scris despre asta!
- Noi informații despre problemele navei spațiale Starliner. Ce au descoperit inginerii
- Diferența dintre Ambulanță și SMURD. Când și unde intervine fiecare. Raed Arafat, explicații din sistem/ VIDEO
- Motivul crimei de la Brăila. Ipotezele luate în calcul de anchetatori
- BANCUL ZILEI: Între vecini, la Vaslui
- Ciolacu, replică pentru Geoană: E de noaptea minții! / video
- Victorie de etapă pentru investitorul Alin Bucur. Plaja Caelia a primit „undă verde“ de la Tribunalul Constanța
- „Cazul Lasconi” se repetă în familia lui Elon Musk. Miliardarul se laudă că a dezmoștenit-o pe fiica lui trans și a declarat-o moartă. Aceasta a ripostat în presă
- Reacția unui profesor după ce un coleg a venit în fustă: Să încercăm să înțelegem de ce e supărată lumea pentru cum se îmbracă Nae la facultate
- Continuă coaliția PSD - PNL după alegeri? Alina Gorghiu: Sper să nu se supere nimeni că îndrăznesc să am această opinie / video