![](https://media.dcnews.ro/image/202405/w670/cs_53052200.jpg)
Claudiu Pasăre, director de campanie PSD Sebeș, precizează pe pagina personală de Facebook că actualul primar din Sebeș și-a construit o casă de 250.000 de euro, cu stradă privată și barieră, în ultimii patru ani de mandat.
Acesta solicită autorităților competente să investigheze amănunțit sursele de finanțare pentru ridicarea construcției.
„Primarul din Sebeș și-a construit o casă de 250.000 de euro cu stradă privată și barieră la intrare în ultimii patru ani de mandat Într-o dezvăluire recentă, s-a aflat că primarul orașului Sebeș, în timpul ultimului său mandat de patru ani, a construit o casă evaluată la 250.000 de euro. Casa beneficiază de facilități exclusiviste, inclusiv o stradă privată și o barieră la intrare.
Deși pe extrasul de carte funciară al proprietății figurează numele mamei primarului, care a dobândit casa prin construcție, cetățenii se întreabă cum a fost posibilă realizarea unei astfel de locuințe în doar patru ani. „Eu te întreb pe tine, dragă cetățean al Sebeșului: Tu ai reușit să construiești o casă în ultimii patru ani cu stradă privată și barieră la intrare?”,
Cerem acum autorităților competente să investigheze amănunțit sursele de finanțare și legalitatea acestei construcții, pentru a asigura că nu s-au produs abuzuri sau nereguli în exercitarea funcției publice”, arată Claudiu Pasăre.
Fiți la curent cu ultimele noutăți. Urmăriți DCNews și pe Google News
- Știrea zilei e despre Carmen Brumă. Nimeni din presă n-a scris despre asta!
- Noi informații despre problemele navei spațiale Starliner. Ce au descoperit inginerii
- Diferența dintre Ambulanță și SMURD. Când și unde intervine fiecare. Raed Arafat, explicații din sistem/ VIDEO
- BANCUL ZILEI: Între vecini, la Vaslui
- Motivul crimei de la Brăila. Ipotezele luate în calcul de anchetatori
- Ciolacu, replică pentru Geoană: E de noaptea minții! / video
- Victorie de etapă pentru investitorul Alin Bucur. Plaja Caelia a primit „undă verde“ de la Tribunalul Constanța
- „Cazul Lasconi” se repetă în familia lui Elon Musk. Miliardarul se laudă că a dezmoștenit-o pe fiica lui trans și a declarat-o moartă. Aceasta a ripostat în presă
- Reacția unui profesor după ce un coleg a venit în fustă: Să încercăm să înțelegem de ce e supărată lumea pentru cum se îmbracă Nae la facultate
- Continuă coaliția PSD - PNL după alegeri? Alina Gorghiu: Sper să nu se supere nimeni că îndrăznesc să am această opinie / video