Parma, echipa lui Man şi Mihăilă, aproape să producă surpriza cu Inter, în Cupa Italiei
Autor: Alexandru Negrici
Facebook Parma Calcio
Parma a fost învinsă după prelungiri de Inter, în Cupa Italiei.

Parma, echipa românilor Dennis Man şi Valentin Mihăilă, care evoluează în Serie B, s-a înclinat după prelungiri (scor 1-2) în faţa formaţiei Inter Milano, deţinătoarea trofeului, marţi seară, într-un meci din optimile de finală ale Cupei Italiei la fotbal.

Dennis Man a fost titular pe San Siro, dar s-a accidentat şi a părăsit terenul în minutul 26, fiind înlocuit de croatul Stanko Juric, care a reuşit deschiderea scorului în minutul 38.

Valentin Mihăilă a fost rezervă şi a intrat pe teren în minutul 81, înainte ca Inter să restabilească egalitatea prin argentinianul Lautaro Martinez (88). Gazdele au obţinut victoria în prelungiri, graţie reuşitei lui Francesco Acerbi (110).

Miercuri are loc partida AC Milan - Torino FC, în timp ce joi se vor disputa meciurile Fiorentina - Sampdoria şi AS Roma - Genoa, scrie Agerpres.