Urmărește emisiunea live
PAOK. Răzvan Lucescu, de neoprit în Grecia. Start perfect în 2019
Autor: Darius Muresan
Razvan Lucescu
AOK Salonic a învins Asteras Tripoli, scor 3-0, reuşind astfel să refacă avansul de opt puncte faţă de Olympiacos.

Echipa condusă de Răzvan Lucescu are un sezon de execpţie în Grecia, după ce a înregistrat 14 victorii şi o remiză, în campionat, informează Prosport. Toşca a fost introdus pe final în meciul de duminică, în timp ce Varela a fost integralist.

Gazdele de la Asteras veneau după patru victorii consecutive în campionat, dar n-au putut să-i pună probleme liderului. Asta chiar dacă PAOK și-a pierdut în această iarnă golgeterul.

Prima repriză a fost mai echilibrată, însă PAOK a preluat conducerea după pauză. Vieirinha şi Mauricio au marcat în decurs de doar patru minute, în 65 şi 69, şi au rezolvat o deplasare extrem de complicată pentru Răzvan Lucescu. Matos a fost eliminat cu zece minute înainte de final, pentru cumul de cartonaşe galbene, dar Asteras n-a avut puterea să revină. În prelungiri, scorul s-a transformat în 3-0, după un autogol al gazdelor. S-a terminat 3-0.

PAOK e acum la 15 jocuri de câştigarea titlului, titlu aşteptat de mai bine de 30 de ani la Salonic.