Pandurii a condus Fiorentina cu 1-0, până în minutul 85. Finalul a fost dramatic - VIDEO
Pandurii Târgu Jiu
Pandurii Târgu Jiu a jucat în etapa a patra a grupei de Europa League, împotriva italienilor de la Fiorentina. După ce au pierdut cu 3-0 în Italia, gorjenii au început mult mai bine meciul de pe teren propriu. În minutul 32, brazilianul Eric a marcat un gol incredibil din foarfecă, de la 15 metri de poartă. Pandurii a rezistat și a condus până în minutul 85, când Matos a egalat. În prelungiri, Borja Valero a adus victoria Fiorentinei, spulberând speranțele românilor de a obține măcar un punct din duelul cu italienii care conduc detașat grupa. Vezi aici cele mai importante faze ale meciului.